Vianočné trhy spestrí Piešťanský rýnek aj množstvo dobrej hudby

Zapáleniu prvej sviečky na adventom venci budú predchádzať dva dni plné zábavy. V strede nasledujúceho týždňa príde za deťmi na Námestie slobody Mikuláš.

Vianočné trhy do centra opäť lákajú množstvo ľudí a aj na prvý decembrový víkend pre nich organizátori pripravili množstvo dobrej hudby. Koncerty na námestí sú pre všetkých a zadarmo.

Bohatú hudobnú nádielku odštartuje v piatok 1. decembra kapela Coverage, ktorá má v Piešťanoch a okolí množstvo fanúšikov. V podaní talentovaných hudobníkov zaznejú cover verzie známych hitov rôznych skupín a podobné to bude aj v sobotu, keď sa na Vianočných trhoch predstaví ďalšia obľúbená piešťanská formácia Happy Boys. Tú vedie charizmatický muzikant Noel McCarthy, v ktorého repertoári nechýbajú ani tradičné írske piesne.

A z Írska pochádzajú aj hity skupiny U2, ktoré roztancujú Námestie slobody hneď potom. Hlavným sobotným koncertom totiž bude vystúpenie formácie U2 revival.

Prvú sviečku na adventnom venci zapália zástupcovia mesta a cirkví v nedeľu 3. decembra o 16.00 h. V tento deň obohatí pestrú ponuku Vianočných trhov obľúbený Piešťanský rýnek, na ktorom výrobcovia z regiónu každý rok ponúkajú svoje domáce produkty.

O popoludňajší program sa so svojim divadelným predstavením postarajú Exallievi dona Bosca a folklórne skupiny Prameň a Povoja.

Už v stredu 6. decembra od 17.00 h sa deti môžu tešiť na stretnutie s Mikulášom, Anjelom a Čertom, ktorí pre ne pripravili bohatú nádielku zábavy i sladkých darčekov.
Podrobný program Vianočných trhov nájdete na tejto adrese: http://www.bnr.sk/program/.

Text: Tlačová správa Ilustr. foto: Martin Palkovič