Vianočné trhy sa rozlúčia koncertami Gipsy Čáve, Trepethe aj Andreja Depeša

Obdobie príprav na najkrajšie sviatky v roku sa chýli ku koncu, ale aj posledný adventný týždeň na Vianočných trhoch bude pestrý.

Začiatok série voľných sviatočných dní môžete prísť s priateľmi a rodinou osláviť na Námestie slobody v piatok o 17.30 h, kedy začína koncert formácie OK Country/Harvestri. Na Vianočných trhoch budú vďaka nej znieť známe trampské hity, ktoré od 20.00 h vystriedajú skladby od hviezd ako Joe Cocker, Rainbow, Guns’n Roses, Rolling Stones, Gary Moore alebo Tina Turner v podaní RPB project. Táto piešťanská kapela patrí k najlepším interpretom rockových, soulových a bluesových hitov.

Sobotné poludnie na Vianočných trhoch otvorí o 15.00 h občianske združenie Myška s programom Vianoce pre všetkých, ktorého súčasťou budú aj stretnutia s plyšovými maskotmi. Nasledovať budú vystúpenia kapiel IC Band (17.30 h) a Realita (19.00 h).

Hlavnými hviezdami sobotného večera budú Gipsy Čáve. Mladá formácia z Topoľčian sa zviditeľnila originálnou verziu hitu Hej Sokoly a na minuloročných Vianočných trhoch v Piešťanoch vytvorila skvelú atmosféru. Táto skladba nepochybne zaznie aj tento rok a s ňou množstvo ďalších hitov.

Nedeľný program otvorí predstavenie Exallievov Dona Bosca s vianočným posolstvom na tému Vianoce, ktoré spájajú v ktorom nám predstavia ako slávia Vianoce rozdielne národnosti, tento krát pozvanie prijala rodina z U.S.A.

Prítomným sa potom prihovoria zástupcovia cirkví a primátor Peter Jančovič, ktorý o 16.00 h zapáli štvrtú sviečku na adventnom venci svetlom prineseným skautmi z Betlehema. Pre Piešťancov to bude zároveň príležitosť si toto svetlo zobrať do svojich domácností.

Hneď potom sa na námestí rozoznejú sviatočné skladby v podaní skupiny Trepethe a na 17.30 h je naplánovaný špeciálny Vianočný koncert známeho piešťanského speváka a hudobníka Andreja Depeša.

Sobota 22.12.
15.00 – 17.00 OZ MYŠKA – Vianoce pre Všetkých, maskoti pre Deti
17.30-19.00 Skupina Realita
19.00-20.30 IC Band
20:30 – 22.00 Gipsy Čáve + live band

Nedeľa 23.12. – 4. Adventná Nedeľa + Betlehemské svetlo
15.30 Predstavenie „Vianoce ktoré spájajú – ako trávia vianočné sviatky rodiny z iných krajín: U.S.A.“ v podaní Exallielov Don Bosca
16.00 Zapálenie adventnej sviece, príhovor cirkvi a primátora
16.15 Trepethe – Vianočné skladby
17.30 Andrej Depeš – Vianočné skladby

Zdroj: Tlačová správa – Vianočné trhy