Vianočné trhy roztancuje kapela Slniečko

Minulý rok bolo Námestie slobody počas koncertu obľúbenej piešťanskej skupiny obsadené do posledného miesta. Inak to zrejme nebude ani tento rok. Slniečko roztancuje Vianočné trhy už v sobotu 16. decembra. Začiatok koncertu je o 20.00 h.

Koncert pod holým nebom sa uskutoční iba pár dní pre 34. narodeninami kapely, ktorá je tiež známa pod názvom Punto a rybacé hlavy. Minulá rok záujem fanúšikov o ich vystúpenie umocnila dlhšia koncertná prestávka, ale stovky ich prídu určite aj tentoraz. Slniečko je totiž zárukou skvelej zábavy.

V sobotu mu budú predskakovať skupiny Bufet (od 17.00 h) a Kaktus Band (od 18.30 h), ale dobrá hudba nebude na Vianočných trhoch absentovať ani v piatok 15. decembra. Program začína o 17.30 h vystúpením tria Kamily Veternej. O 18.30 h nasleduje Druhá edícia a o 20.00 h Gypsy Elegance – cimbalová hudba, ktorá spája to najlepšie z klasickej a cigánskej muziky. Jej členovia sú známi vďaka svojmu temperamentu a energickej virtuozite.

Tretia adventná nedeľa má ešte bohatší program ako tie predchádzajúce. Špeciálne sviatočné vystúpenie folklórneho súboru Máj začína už o 14.15 h. Nasledovať bude divadelné vystúpenie v podaní Exalievov Dona Bosca a po 15.30 h zapálenie tretej adventnej sviece a primátorský čaj, poča rozdávania ktorého budú z pódia znieť vianočné skladby v podaní Chrámového zboru Bojná.

Ani počas tretieho adventného víkendu nebude na Námestí slobody chýbať obľúbený Pieščanský rýnek, kde domáci výrobcovia ponúkajú vlastné produkty, ktoré môžu byť originálnymi darčekmi pod stromčekom.

V pondelok 18. decembra na Vianočných trhoch mimoriadne zahrá írsky hudobník Greame Mark Donladson, ktorý interpretuje emotívny a pritom veselý gitarový folk-rock s originálnou prímesou írskej tradičnej hudby. Na Piešťanské vianočné trhy sľúbili do programu zaradiť aj tradičné írske a anglické vianočné piesne s rockovým nádychom.

Zdroj: Tlačová správa/Vianočné trhy