Vianočné trhy odštartujú Katarínskou zábavou

Winterovu ulicu už zdobí statný smrek, čoskoro pri ňom postavia ľadovú plochu. Vianočné trhy odštartujú v piatok 28. novembra o 16.00 h slávnostným rozsvietením stromčeka. Večer začne na Námestí slobody Katarínska zábava.

Aj tento rok prevádzkuje Vianočné trhy v Piešťanoch súkromná firma B&R Group, ktorej mestskí poslanci v septembri poskytli väčšiu plochu verejného priestranstva ako vlani. Za jeho záber radnica podľa zmluvy nevyrúbi daň. B&R Group zabezpečí kultúrny program a návštevníci sa môžu tešiť aj na niekoľko noviniek.

Pod stromčekom budú mať v piatok o 16.00 h vystúpenie deti zo Základnej umeleckej školy. O hodinu neskôr začnú na Námestí slobody súťaže pre deti, nasledovať budú koncert Gypsy Čáve a Kmeťoband. Na sobotu podvečer je naplánovaná detská diskotéka. Po nej zahrajú Wild People a Kabát revival.

Prvá adventná nedeľa sa bude niesť v znamení folklórnych tradícií. Návštevníci Vianočných trhov si vypočujú piešťanské adventné príbehy a ľudovú hudbu v podaní súborov Borovienka a Máj. Zástupcovia samosprávy a cirkví zapália prvú adventnú sviecu a pripravený je aj primátorský čaj.

Text: Martin Palkovič Zdroj: bnr.sk