Vianočné trhy lákajú na pestrý kultúrny program

Koncerty známych kapiel, folklór, divadlo aj mikulášska nádielka. To všetko čaká návštevníkov Vianočných trhov v centre Piešťan v prvej polovici adventu.

Vianočné mestečko má za sebou slávnostné otvorenie a jeho pestrý kultúrny program pokračuje. V predvečer prvej adventnej nedele sa na Námestí slobody predstaví skupina Coverage, ktorá je známa vďaka skvelým rockovým prerábkam známych hitov.

Prvú sviečku na adventom venci zapália v nedeľu 29. augusta o 16.00 h. Ešte predtým sa návštevníci Vianočných trhov dozvedia, ako vyzerali Vianoce kedysi vďaka divadlu Exallievov Don Bosca. Po príhovoroch primátora a zástupcov cirkví zahrá dychová hudba Borovienka, folklórna skupina Povoja a nedeľný program vyvrcholí vystúpením folklórneho súboru Máj.

Uprostred nasledujúceho týždňa, v stredu 2. decembra sa môžu milovníci folku a country tešiť na koncert Zlého Vojta a jeho kamarátov, v piatok 4. decembra spríjemnia večer na Vianočných trhoch Edibles.


Program Vianočných trhov na najbližšie dva týždne nájdete na tejto adrese


Sobotný podvečer bude venovaný najmä deťom. Od 16.00 h ich čaká mikulášska nádielka a koncerty Andrei Juhásovej, Genuine Jacks a Capre.

Divadlo Exallievov Don Bosca otvorí program druhej adventnej nedele. Po zapálení ďalšej sviečky sa predstavia folklórne súbory Predškoláčik, Striebornica a s pásmom vianočných piesní aj Bojnianske kvarteto. Večer sa okrem tradičných dobrôt, ktoré ponúkajú na Vianočných trhoch, budete môcť zohriať aj pri ľudovej hudbe folklórneho súboru Máj.

vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_10vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_09vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_01 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_02 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_03 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_04 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_05 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_06 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_07 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_08 vianocne_trhy_katarinska_zabava_2015_09

Foto: Martin Palkovič