Veľká cena Piešťan nadväzuje na Cenu Slovenska

Bohatá história motoristických pretekov v kúpeľnom meste siaha až do roku 1949. Najprv sa motorky a automobily preháňali ulicami Piešťan, neskôr po letisku. Na prvý ročník medzinárodnej Ceny Slovenska prišli desiatky tisíc divákov.

Piešťanský motocyklový klub chce na túto tradíciu nadviazať. Preto organizuje podujatie Veľká cena Piešťan, ktoré sa uskutoční sa 19. až 21. augusta na letisku. Ako prvý o tom informoval portál moto-cup.sk. Bude sa jazdiť klasický okruh dlhý 5 km.

Jazdci sa môžu na preteky prihlásiť prostredníctvom elektronického formulára na web stránke Piešťanského motocyklového klubu.

Preteky budú súčasťou Majstrovstiev a Preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Piešťany majú nahradiť podobné podujatie v Kyjove, s organizáciou ktorého boli problémy.

Veľká cena Slovenska, na ktorú chcú organizátori nadviazať, bola kedysi druhým najväčším motoristickým podujatím v Československu. „Videli sme tu majstrov sveta, popredných účastníkov svetového aj európskeho šampionátu, po revolúcii sa tu uskutočnili ešte štyri ročníky Ceny Slovenskej republiky, ale od posledného ročníka tento rok uplynie presne 20 rokov,“ píše Richard Karnok na moto-cup.sk.

Zdroj: moto-cup.sk