V predvečer Vianoc zahrajú na námestí Gipsy Čáve

Keďže Štedrý deň tento rok vyšiel na štvrtú adventnú nedeľu, záver predvianočného obdobia oslávime v Piešťanoch už v sobotu 23. decembra. Aj na tento deň pripravil organizátori Vianočných trhov pestrý kultúrny program.

Vianoce sa nezadržateľne blížia a zostáva už len pár dní na to, aby sme si vychutnali obdobie príprav na tieto sviatky. Neodmysliteľne k tomu patria aj stretnutia s rodinou a priateľmi na Vianočných trhoch.

Atmosféru týchto stretnutí umocní v piatok 22. decembra piešťanského speváka a hudobníka Andreja Depeša, ktorý sa predstaví so svojou One Man Music Show. Na domácej scéne zostaneme aj počas koncertu formácie Saša band. Tá sa preslávila vďaka originálnym cover verziám známych hitov svetových interpretov. Predvečer sviatočného víkendu preto bude nepochybne plný dobrej hudby.

Sobotný program otvorí divadelné predstavenie Exallievov Dona Bosca s vianočným posolstvom. Zástupcovia mesta a cirkví zapália štvrtú sviecu na adventom venci o 16.00 h svetlom, ktoré im prinesú skauti až z Betlehema. Pre obyvateľov Piešťan to bude zároveň príležitosť si toto svetlo zobrať do svojich domácností.

Sviatočnú atmosféru následne umocní skupina Bojniaci a po nich speváčka Andrea Juhásová a formácia realita.

Hlavnými hviezdami večera, ktorý predchádza Štedrému dňu, budú Gipsy Čáve. Mladá formácia z Topoľčian aktuálne valcuje internet originálnou verziu hitu Hej Sokoly a táto skladba nepochybne zaznie aj na Vianočných trhoch. Gipsy Čáve sa prvýkrát predstavia s kompletnou živou kapelou.

O Štefanskú zábavu sa od 18.30 h postará skupina Borovienka, ktorá zahrá množstvo známych moderných popových songov v dychovkovom prevedení, naposledy prekvapili remakeom skladby od Daft Punk – Get Lucky.

Hudba sa na Námestie slobody opäť vráti v posledný deň roka 2017, kedy centrum Piešťan čaká veľká Silvestrovská párty s novoročným ohňostrojom zo strechy Auparku.

Text: Tlačová správa Ilustr. foto: Martin Palkovič