V Elektrárni premietnu film Optmista o Ľudovítovi Winterovi

Vďaka spolupráci občianskeho združenia ProWinter, produkčnej spoločnosti Trigon Production a medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa 15. septembra – v deň 49. výročia úmrtia Ľudovíta Wintera, o 18.00 h v priestoroch Elektrárne Piešťany uskutoční premietanie dokumentárneho filmu Optimista.

Dokument zachytáva život a dielo Ľudovíta Wintera, nájomcu a budovateľa piešťanských kúpeľov, ktorý sa vďaka svojmu odhodlaniu a podnikateľským aktivitám zaslúžil o ich rozvoj a modernizáciu na svetovú úroveň.

Filmový večer otvorí beseda s režisérom Dušanom Trančíkom a tvorcami filmu. Kolorit celej akcie v prípade priaznivého počasia doplní prehliadka automobilov veteránov z piešťanského Veteran Car Clubu. O hudobné vstupy sa postará Piešťanský dixieland pod vedením Ľubomíra Váryho. Návštevníci budú mať možnosť zachytiť atmosféru večera a odniesť si suvenír v podobe fotografie vďaka novej dizajnovej fotobúdke VyletíVtáčik.

Celý výťažok z podujatia je určený na podporu projektu občianskeho združenia ProWinter Socha Ľudovíta Wintera v Piešťanoch.

Udalosť nájdete aj na Facebooku.

Vstupné: 4€ verejnosť / 3€ držitelia akreditácie Cinematik