Úspešný víkend plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

Cez víkend 14. a 15. apríla sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili dvoch pretekov.

Starší plavci reprezentovali náš klub na 22. ročníku Ceny Popradu, čo bolo zároveň i 4. kolom Slovenského pohára družstiev. Pretekov sa zúčastnilo viac ako 400 plavcov z 38 klubov zo Slovenska a Poľska, Českej republiky a Maďarska.

21-členná skupina plavcov nášho klubu vyplávala 20 medailových umiestnení, čim sme sa umiestnili na 4. mieste medzi klubmi a v hodnotení v Slovenského pohára družstiev sa náš klub posunul na druhú priečku.

Najúspešnejšou zberateľkou medailí bola Olívia Šprláková- Zmorová, ktorá si vybojovala trikrát zlato na 400 v.sp., 400 PP a 200 znak, striebro na 200 PP, dvakrát bronz na 200 v.sp. a 200 motýlik v kategórii žiačok.

Medzi seniormi bola najúspešnejšou plavkyňou zo ziskom troch zlatých medailí Sára Niepelová v disciplínach 400 v.sp., 200 motýlik a 400 PP. V kategórii seniorov sa ešte presadil Filip Lányi tretím miestom na 400 PP. Jedno bronzové umiestnenie vybojovala aj Zora Bogárová na 200 motýlik.

Rebeka Buková medzi žiačkami vyplávala striebro na 200 znak a dva tretie stupienky na 50 a 100 znak. Natália Ertlová postriebrila svoj štart na 200 znak a dva bronzy si odváža za 100 znak a 400 PP medzi mladšími žiačkami. Emma Miháliková bola druhá na 100 a tretia na 200 motýlik.

Bronzový stupienok na 50 znak si vyplávala Kornélia Čačíková. Darilo sa aj Dominike Šiškovej, ktorá zaplávanými výkonmi v prsiarskych disciplínach splnila limity do slovenskej reprezentácie štrnásťročných.

Mladší plavci pretekali O Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote, kde si vyplávali 22 medailí. Najlepšie si počínala Michaela Mosná so ziskom 1 zlatej, 2 strieborných a 5 bronzových medailí.

Marko Šprlák-Zmora vyplával 1 zlatú, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu. Matej Martinkovič vybojoval 1x zlato, 1x striebro, 1x bronz. Rastislav Čačík stál na striebornom stupienku na 100 motýlik a bronzovom na 100 znak, Milica Martinkovičová 1 x zlato.

Po jednej bronzovej medaile získali Veronika Luciaková, Katarína Černeková, Tomáš Filus. Najmenšie deti pridali striebornú medailu na štafete 4×25 voľný spôsob v zložení Hornák, Csenkyová, Martinkovičová, Hambálek.

Tešíme sa, že naši plavci si tak úspešne počínajú od žiakov až po seniorskú kategóriu aj v medzinárodnej konkurencii.

Text a foto: Radoslav Suchánek