Úspešný víkend najmladších plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

V prvú októbrovú sobotu sa naši najmladší pretekári zúčastnili pretekov Pohár olympijských nádejí v Poprade. V konkurencii 304 plavcov zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny získali plavci ŠPK Kúpele Piešťany 11 medailí.

V kategórii najmladších žiačok spolu súťažili 8- a 9-ročné dievčatá. Najúspešnejšou zberateľkou medailí sa stala Kristína Kiralová, ktorá skončila na stupňoch víťazov pri každom svojom štarte. Zlato si vybojovala na 100 motýlik, striebro na 200 polohové preteky a bronz na 50 motýlik, 100 prsia a 200 voľný spôsob.

Darilo sa aj Lucii Slamovej, ktorá vyhrala 200 voľný spôsob, druhá skončila na 100 znak a tretie miesto vyplávala na 50 znak a 200 polohové preteky.

Iba 8-ročná Milica Martinkovičová sa nestratila ani medzi staršími konkurentkami a dokázala zvíťaziť v disciplíne 100 prsia a pridala aj bronzovú medailu na 100 voľný spôsob.

V celkovom hodnotení Pohára olympijských nádejí, aj napriek malej výprave, obsadili plavci ŠPK Kúpele Piešťany štvrté miesto a len tesne zaostali za stupňom víťazov.

Na titulnej snímke zľava: Lucia Slamová, Milica Martinkovičová a Kristína Kiralová.

Text a foto: Tomáš Vachan