Úspešná akcia Deti na hokej zavíta aj do Piešťan

Korčuliarska abeceda, stretnutie s profesionálnymi hráčmi a trénermi, aj fotky s obľúbeným vĺčkom Goolym. To všetko zahŕňa podujatia s názvom Deti na hokej, ktoré sa skutoční už v nedeľu 28. februára na piešťanskom zimnom štadióne. Začiatok je o 14.00 h.

Projekt Slovenského zväzu ľadového hokeja je sériou dvoch desiatok podujatí v rôznych mestách Slovenska, medzi ktorými nechýbajú ani Piešťany. Hlavým cieľom organizátorov je zanechať v pamäti malých účastníkov pozitívnu skúsenosť s hokejom a zimným štadiónom.

Chcú tiež zoznámiť rodičov potenciálnych hokejistov s hokejovým prostredím, pomôcť klubom v materiálnom vybavení kategórie prípravky formou darovania hokejového výstroja a zvýšiť členskú základňu v najmladšej kategórii.

Slovenský zväz ľadového hokeja sa prostredníctvom tohto projektu snaží podporovať vznik pravidelných náborových aktivít postupne vo všetkých hokejových kluboch na Slovensku a che byť pri ich organizácii klubom maximálne nápomocný.

Deti si vyskúšajú triafať terče alebo kužele v bráne, zahrajú si „naozajstný“ hokej alebo sa naučia základy korčuľovania v podobe korčuliarskej abecedy.

„Máme za sebou devätnásť podujatí Deti na hokej, ktorých sa zúčastnilo dovedna 2262 detí,“ manažérka náborových podujatí SZĽH Diana Kosová a dodala: „Tešíme sa na všetkých malých zvedavcov a ich rodičov, ktorí zavítajú na naše podujatie, na hokejovú koštovku.“

Text: Martin Palkovič Zdroj: hockeyslovakia.sk, detinahokej.sk, Ilustr. foto: Laco Duračka