Úspechy plavcov ŠPK Kúpele Piešťany doma i v zahraničí

Počas uplynulých víkendov sa uskutočnilo množstvo plaveckých podujatí na Slovensku ale aj  v zahraničí. Na niekoľkých sa úspešne prezentovali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

Olívia Ana Šprláková-Zmorová (na titulnej fotke) štartovala počas výjazdu Slovenskej juniorskej reprezentácie na Majstrovstvách Open v Dánsku v termíne 7.-10. novembra, kde plávala v štyroch disciplínach. V reprezentačných plavkách sa jej mimoriadne darilo a najúspešnejšia bola na 400 v.sp. a 1500 v.sp., keď prekonala dva slovenské rekordy 14-ročných zaplávanými časmi 4:18,01 a 17: 10,98. V oboch vystúpeniach sa umiestnila na 5. mieste.

Lea Chromiaková v strede

V sobotu 16. novembra sa konali v Trenčíne plavecké preteky o Pohár mesta Trenčín, na ktorých zvíťazila celkovo vo finále žiackeho štvorboja na 200 PP Lea Chromiaková. Na peknom piatom mieste sa umiestnil Jakub Jánsky.

Rebeka Buková vpravo

O medailové umiestnenia zabojovala aj Rebeka Buková a na znakových tratiach 200 a 100 sa umiestnila na striebornom resp. bronzovom stupienku. V individuálnom štarte na 100 motýlik sa Lea Chromiaková tiež umiestnila na treťom mieste.

V tom istom termíne bojovali naši mladší a starší žiaci na podujatí v Nových Zámkoch o Pohár Delfína. Najviac úspechov zožala Michaela Mosná, ktorú organizátori dekorovali až v piatich disciplínach. Zlatá, tri strieborné a bronzová medaila sú jej odmenou za bojovné výkony. Na stupienku víťazov sa spomedzi plavcov Kúpeľov ešte umiestnili Mário Stanček, Tomáš Filus a Diana Cisárová.

Na nedeľnom (17. novembra) preteku Plaveckých nádejí sa zúčastnili deti z 13 klubov. V piešťanskom centre Adeli hájilo farby Kúpeľov spolu 23 dievčat a chlapcov. Vybojovali si 36 medailových umiestnení z toho 17 zlatých.

Medzi najlepšími boli Gáliková Nelly, Martinkovičová Milica, Csenkyová Michaela, Bališová Eliška, Kiralová Kristína, Mocháková Linda, Slámová Lucia a Stančeková Timea. Medzi chlapcami boli medzi ocenenými Čačík Rastislav, Šiška Samuel, Kozelka Filip, Mihálik Matúš a Hanuska Martin.

Množstvo osobných zlepšení spolu s medailami sú pre nich pekným povzbudením do ďalšieho tréningového úsilia.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová