Turnaj Vlada Dzurillu: aj v druhý deň dve víťazstvá slovenských výberov

Slovenskí hokejisti vedení trénerom Ernestom Bokrošom vyhrali aj vo svojom druhom vystúpení na Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď zdolali o rok mladších Švajčiarov 6:2.

Veľkú zásluhu na tejto výhre mal strelec troch gólov Matej Paločko. Druhé víťazstvo dosiahol na turnaji dosiahol aj výber hráčov do 18 rokov, naši hokejisti rovesníkov z Nemecka 2:0. V tomto prípade sa zaskvel Radovan Bondra, ktorý si pripísal oba slovenské góly.

SR „19“ – ŠVAJČIARSKO „18“ 6:2

O rok starší slovenskí hráči rozhodli o zápase tromi gólmi už v prvej tretine. Súper síce vyhral druhú časť zápasu, ale tým aj svoje skóre uzavrel. V tretej tretine dvakrát skóroval Matej Paločko, čím zavŕšil svoj hetrik. Výber Ernesta Bokroša má na konte šesť bodov a vedie tabuľku.

SLOVENSKO „18“ – NEMECKO „18“ 2:0

Výsledok tohto zápasu bol dlho nejasný, keďže oba tímy držali bezgólový stav po viac ako polovicu zápasu. V prvej tretine boli strelecky aktívnejší slovenskí hráči, v tej druhej však mali navrch Nemci. Bezgólový stav sa podarilo prelomiť až 12 sekúnd pred druhou sirénou, keď otvoril skóre Radovan Bondra. Ten istý hráč zvyšoval v 54. minúte na rozdiel dvoch gólov a poistil nášmu tímu zisk troch bodov. Zaujímavé je, že Nemci náš tím prestrieľali v celkovom pomere 35 ku 24.

Víťazstvo oboch slovenských výberov v oboch dňoch Turnaja Vlada Dzurillu rozhodlo o tom, že v sobotu budú tieto dva výbery bojovať o konečné prvé miesto na turnaji.

Zdroj: SZĽH, jk+fm Foto: Laco Duračka