02.01.2018 # 09:00 # 09:00

Turnaj v minihádzanej v Piešťanoch

V nedeľu 17. decembra 2017 sa v priestoroch telocvične piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina po prvýkrát uskutočnil turnaj v mnihádzanej. Turnaja sa okrem domáceho tímu prípravky MHK Piešťany zúčastnilo osem ďalších prípravkárskych tímov, konkrétne: HC ŠTART Nové Zámky „A“,HC ŠTART Nové Zámky„B“, HC ŠTART Nové Zámky„C“, HK AGRO Topoľčany, HBC Trnava, HC SPORTA Hlohovec „A“,HC SPORTA Hlohovec „B“, HC SPORTA Hlohovec „C“.

Počas sezóny 2017/2018 to bol už v poradí štvrtý turnaj pre túto najmenšiu kategóriu hádzanárskej mládeže. Cez 80 detí, chlapcov aj dievčat, vo veku od 8 do 10 rokov sa vystriedalo počas 10 hodín v 36 zápasoch. Turnaj sa hral systémom každý s každým.

Najlepšie turnaj zvládol tým HC ŠTART Nové Zámky „A“, ktorý neprehral ani jeden zápas a stal sa tak celkovým víťazom turnaja. MHK Piešťany sa umiestnilo na peknom 6. mieste za dve výhry a jednu remízu.

Vyjadrenie predsedu klubu Petra Palca:

„Veľmi sa teším, že sme aj my dokázali zorganizovať takýto turnaj v Piešťanoch. Pred začatím sezóny sme museli riešiť množstvo problémov spojených s financiami, bránkami, priestorom a personálnym zabezpečením. Našťastie sa to podarilo, lebo je pre nás dôležité, aby sa na deti, ktoré hrajú za MHK Piešťany prišla pozrieť rodina a povzbudiť svoje deti pri zápasoch. Je super, že sme sa zapojili do sérií týchto turnajov v minihádzanej. Deti získavajú už v predsúťažnom veku obrovské skúsenosti zo zápasov, čo sa im bude veľmi hodiť, keď prídu do mladšieho žiactva, kde budú hrať ligu. Určite im to veľmi pomôže v rozvoji hádzanárskych zručností.“

Výsledky tímu MHK Piešťany:

MHK Piešťany – HBC Trnava 8 : 10

– HC ŠTART Nové Zámky „C“ 9 : 9

– HC SPORTA Hlohovec „A“ 12 : 17

– HK AGRO Topoľčany 12 : 18

– HC ŠTART Nové Zámky „B“ 7 : 12

– HC SPORTA Hlohovec „C“ 19 : 2

– HC SPORTA Hlohovec „B“ 11 : 10

– HC ŠTART Nové Zámky „A“ 11 : 26

Konečná tabuľka turnaja:

HC ŠTART Nové Zámky „A“
HC SPORTA Hlohovec „A“
HK AGRO Topoľčany
HBC Trnava
HC ŠTART Nové Zámky „B“
MHK Piešťany
HC ŠTART Nové Zámky „C“
HC SPORTA Hlohovec „B“
HC SPORTA Hlohovec „C“

Zostava tímu MHK Piešťany:

MACO A., TÁBORSKA T., KRAIC D., VRBA S., LE K., ČÚZY J., MATEJKOVIČ J., PELCL J., ŠNAJDÁR A., VALACH P., MASAROVIČ L., ŽIGOVÁ H.

Text: TS MHK Piešťany

X