Trnavská župa zabezpečí autobusové spojenie Bratislavy a Chtelnice

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rozhodol, že od začiatku školského roka nebude prevádzkovať autobusový spoj medzi hlavným mestom a obcou Chtelnica v okrese Piešťany ani niektoré ďalšie linky, ktoré využívajú obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

„Od septembra zabezpečíme, aby ľudia neprišli o niektoré autobusové linky do Gabčíkova, Blatnej na Ostrove a do Chtelnice. Aj v súvislosti so začiatkom školského roka vyčleníme finančné prostriedky na vykrytie týchto autobusových spojení,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa, na vlastné náklady, prostredníctvom  svojho zmluvného dopravcu, pokryje časť linky č. 102425 Bratislava – Chtelnica. TTSK sa tiež dohodol s bratislavskou župou, že BSK povedie spoje, v pracovné dni, až  po obec Horné Orešany a nebudú tak už končiť v obci Doľany, ako to bolo plánované.

Linka č. 102413 smer Bratislava – Gabčíkovo a linka č. 102414 smer Bratislava – Blatná na Ostrove, po rokovaniach s BSK, nebudú úplne zrušené, ale na obdobie 1.9.-14.12. 2019 ich bude zabezpečovať, na svojom území, trnavská župa.

Na tento účel župa vyčlení zo svojho rozpočtu cca 120-tisíc eur.

Zdroj: Tlačová správa TTSK