Triatlonová elita sa čoskoro stretne opäť pri Sĺňave

Čas sa nezadržateľne kráti, do štartu 13. ročníka Slovakman 226 ostáva už iba niečo vyše mesiaca. S akými novinkami prichádzajú organizátori do ďalšieho roku obľúbeného podujatia?

Tradičný víkendový termín na prelome júla a augusta, nezameniteľné kulisy krásneho kúpeľného miesta Piešťany, slovenská a medzinárodná špička, to sú aj v tomto roku tradičné ingrediencie Slovakmana 226. Kto ešte nezačal s tréningom, veľa dní mu už neostáva, ale šancu na nižšie štartovné má ešte do 30. júna.

Momentálne štartovacia listina atakuje takmer dvesto účastníkov v individuálnych a štafetových pretekoch. Nebudú chýbať minuloroční víťazi, u mužov bude obhajovať Peter Vabroušek, Kristína Néč-Lapinová sa zase pokúsi o ďalšie víťazstvo v kategórii žien.

Na krk im však budú dýchať tradiční matadori a znalci piešťanského prostredia, súboj o prvenstvo bude počas celého dňa zaujímavý. Aj v tomto roku Slovakman 226 láka zahraničných pretekárov, nebudú chýbať zástupcovia z Česka, Talianska, ale aj ďalekého Japonska, to len potvrdzuje zvyšujúcu sa úroveň a kvalitu podujatia.

Záverečný júlový deň odštartuje triatlonová fiesta tradičnou prezentáciou pretekárov, ale aj prvým ročníkom bežeckého podujatia Piešťanská Sedmička. V podvečerných hodinách si obyvatelia Piešťan a okolia budú môcť zabehať obľúbenými miestami kúpeľného mesta, pre tých najlepších sú pripravené vecné ceny a medaile.

Hlavný chod sa obstará v sobotu, kedy je na programe počas celého dňa Slovakman 226. Pre návštevníkov Piešťan a okolia to znamená jediné, počas celého dňa ich čaká niekoľko uzávierok tak, aby pretekárov bol umožnený bezproblémový priebeh ich snahy o čo najlepšie umiestnenie.

Rekreačná ulica bude v smere od Lodenice k nemocnici uzatvorená v čase od 7:00 do 17:00, na úseku Lodenica-prvý mostík. Druhý úsek Rekreačnej ulice, ktorého sa týka zmena organizácie dopravy je jednosmerka do Lodenice smerom od Krajinského mosta. Táto bude púšťaná jednosmerne striedavo podľa výskytu vozidiel. Plynulý chod bude zabezpečovaný usporiadateľmi.

Pre návštevníkov je samozrejme pripravený bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou je aj Slovakman detský akvatlon, tanečné vystúpenia, aquazorbing, alebo detský kútik.

Trinásty ročník Slovakman 226 sa tak opäť posunie na vyšší level a preto vás opäť radi uvítame na Majstrovstvách Slovenska v dlhom triatlone, ktoré sa uskutočnia 1. augusta v Piešťanoch. Všetky ďalšie informácie o podujatí, spolu s možnosťou registrácie nájdete na oficiálnej stránke podujatia – www.slovakman.sk

Text: Tlačová správa – autor: Michal Duchovič Ilustr. foto: MP