Trhoviská v centre aj pri Kocke otvoria v piatok

Piešťanské trhoviská boli zatvorené v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19 na Slovensku. Už v piatok 24. apríla ich otvoria. Rozhodol o tom krízový štáb mesta na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva.

Vonkajšie trhoviská s predajom sadeníc, rezaných kvetov, potravín, nápojov, zeleniny a ovocia môžu byť na Slovensku po dlhých týždňoch otvorené od stredy 22. apríla. Umožnila to prvá fáza uvoľnenia opatrení, s ktorou súhlasil Ústredný krízový štáb.

Prevádzkovatelia trhovísk však musia dodržať prísne podmienky. Patrí medzi ne zabezpečenie jednorázového pohybu zákazníkov a regulovaný vstup aj výstup. Predajné miesta majú byť od seba vzdialené minimálne dva metre. Konzumácia potravín a nápojov priamo na trhoviskách je zakázaná.

„Na základe rozhodnutia krízového štábu mesta Piešťany budú mestské trhoviská na území mesta Piešťany (Centrum a Kocka) otvorené od piatku 24. apríla 2020,“ informovala radnica s tým, že podrobnosti k prevádzke zverejnia vo štvrtok Služby mesta Piešťany.Text a foto: Martin Palkovič