Tréner PFK: Pripravujeme sa o body lajdáckymi chybami

Zápas piateho kola piatej ligy odohrali piešťanskí futbalisti na pôde tabuľkového suseda z Hornej Krupej. Priebeh zápasu vyznieval v prospech hosťujúceho tímu, avšak po dvoch chybách v obrane prehrávali tím PFK Piešťany 2:0. Obraz zápasu sa nemenil, v 36. minúte strelil gól Juraj Braniša a znížil na rozdiel gólu. Ten istý hráč mal viacero šancí a po nádhernej akcii trafil iba žŕdku domáceho brankára. Druhý polčas pokračoval v rovnakom scenári avšak bez gólového zakončenia. Domáci hráči si tak vybojovali všetky 3 body.

5. kolo Horná Krupá – Piešťany 2:1 (2:1)

Góly: 14. Marek Ertl, 17. Peter Šarabok – 36. Juraj Braniša

Zostava 5. kola:  Bránsky (Budka) – Gula, Polačik, Hutár, Miškech – D. Štefanka, Hrnčiar, Kusý, Glos (Horil), Korec (Klasovitý) – Braniša

Martin Javorka, tréner mužov:  Od úvodného hvizdu sme sa snažili hrať aktívne smerom dopredu, lebo sme vedeli, že domáci majú síce kvalitné mužstvo, ale s vyšším vekovým priemerom, čo im v enormne teplom počasí pri vysokom tempe hry mohlo spôsobovať s pribúdajúcimi minútami fyzické problémy. Od začiatku sme boli dominantnejší na lopte, tlačili sme sa smerom dopredu, vytvárali sme si tlak, ktorý nám priniesol sériu rohových kopov a vyloženú šancu Jura Branišu, ktorý si aktívnym pohybom v pokutovom území nabehol na center Joža Glosa, ale mieril tesne nad bránu domácich. Do 15. minúty nás súper ničím neohrozil, až prišli dve obrovské individuálne chyby našich hráčov a my sme z ničoho nič prehrávali 0:2. Aj po inkasovaní lacných gólov sme prvý polčas odohrali vo vysokom tempe, vypracovali sme si niekoľko dobrých gólových príležitostí, pričom gólom skončila iba hlavička Jura Branišu. Škoda nepremenenej veľkej príležitosti aktívneho Jura Branišu, ktorý našu najkrajšiu zápasovú akciu zakončil nekompromisnou strelou, avšak šťastena nestála na našej strane, nakoľko jeho „bomba“ smerovala iba do tyče domácej brány. V druhom polčase sme chceli pokračovať v aktívnej hre a jednoznačne sme chceli otočiť výsledok zápasu, ktorý bol za prvé dejstvo pre nás mimoriadne nezaslúžený. Pokračovali sme v aktívnej hre, keď domácich sme prakticky za celý druhý polčas do ničoho nepustili, avšak s pribúdajúcimi minútami sme boli netrpezliví, rozháraní a v predfinálnej fáze aj veľmi nepresní. Naviac nám nepomohli ani striedania /okrem Dana Budku, ktorý si zastal svoje miesto/, čím sme nedokázali oživiť našu hru. A keďže sme nedokázali premeniť žiadne sľubné akcie na vyrovnávajúci gól, odchádzali sme z Hornej Krupej bez bodu. Treba však povedať, že výsledok je pre nás mimoriadne krutý. Do budúcna budeme musieť riešiť otázku kádra, pretože v každom zápase so súpermi, ktorí disponujú určitou hernou kvalitou, nám zlomí väz séria obrovských naivných defenzívnych chýb, ktoré nevidieť ani v žiackych kategóriách. V tejto súvislosti je potrebné jednoznačne hovoriť aj o individuálnej hernej úrovni a kvalite jednotlivcov a je nutné vyhodnotiť, v akom leveli sa táto kvalita nachádza. Pripravujeme sa o body jednoznačne vlastnými lajdáckymi chybami, smerom dopredu nie sme schopní využiť potenciál Jura Branišu, v strede poľa prehrávame veľa osobných súbojov, mnohokrát sme nepresní pri finálnych prihrávkach, keď na nás nie je ani vytváraný tlak zo strany súpera. A keď k tomu prirátame vysokú futbalovú úroveň súperov z čela 5. ligy, kde ten futbalový level je niekde inde, ako boli mužstvá v 6. lige, zrazu sme zistili, že máme problém výsledkovo zvládať náročné zápasy so silnými súpermi. Taktiež bude potrebné po jeseni detailne vyhodnotiť, ktorí z hráčov majú progres sa zlepšovať a zvyšovať svoju individuálnu kvalitu, a ktorí hráči už za pomyselnú čiaru svojho futbalového vrcholu ďalej nepostúpia. Nie je to ľahký proces, ale veci treba reálne pomenovať, aby sme stále dookola nehľadali chyby tam, kde nie sú, ale aby sme tvrdo pracovali na odstraňovaní nedostatkov vo veciach, ktoré sa nerobia dobre.

Starší dorast 3. kolo Piešťany – Domino Bratisalva 1:0 (0:0)

Góly: 54. Martin Strelec

Zostava 3. kola:  Červenka – Valo, Sedláček, Ďurák, Majtényi – Glos, Strelec, Sloboda (Bušík) – Štetka, Tomaga M. (Kováčik), Hlbocký

Cyril Stachura, tréner U19:  Po úspešnom zápase v Púchove chceli naši hráči potvrdiť víťazstvo proti huževnatému súperovi, ktorý bodoval v dvoch predchádzajúcich zápasoch. Hral sa iba priemerný zápas, ktorý sa odohrával zväčša v strede poľa. V prvom polčase sme hostí nepustili do žiadnej príležitosti, naopak my sme svoje dve veľké gólovky nevyužili. Druhý polčas sa podobal prvému s tým rozdielom, že po individuálnej akcií Kováčika strelil víťazný gól Strelec. Hostia sa snažili vyrovnať a po snáď jedinej našej chybe v defenzíve sa im to skoro podarilo. Od gólu nás zachránilo brvno. Potom sa súper snažil nakopávať, ale naša pozorná obrana bez  problémov odvrátila každú hrozbu. Verím, že toto vybojované víťazstvo bude vzpruhou do ďalších zápasov.

4. kolo Lokomotíva Trnava – Piešťany 0:2 (0:2)

Góly: 32. Juraj Štefanka, 34. Matúš Tomaga

Zostava 4. kola: Červenka – Sedláček, Stanek, Ďurák, Majtényi – Glos, Strelec, Štefanka J. – Štetka (Kováčik), Tomaga M. (Bušík), Hlbocký (Sloboda)

Cyril Stachura, tréner U19: Na tento derby zápas sme sa dobre pripravili aj preto, že konečne sme hrali v kompletnom zložení. Od úvodného hvizdu rozhodcu sme chceli domácich prekvapiť a už v 30. sekunde išiel Tomaga sám na brankára, ale neprestrelil domáceho brankára. To akoby predznamenalo, že tento zápas bude patriť nám. Boli sme lepší na lopte, dobre sme kombinovali v strede poľa a v 10. minúte ušiel obrane domácich Štetka, ale ani na dva krát neskóroval. Súper bol z takého začiatku zaskočený, čo sme využili a po polhodine sa nám v priebehu dvoch minút Štefankom a Tomagom podarilo streliť dva góly. Aj naďalej sme kontrolovali hru a domácich nepustili do žiadnej gólovej príležitosti. Domáci hrozili iba po rohových kopoch. V druhom polčase sa domáci viac snažili, získali v strede poľa miernu prevahu, ale naša obrana na čele s Ďurákom a Stanekom pracovala spoľahlivo. Naši hráči podnikali, aj keď menej nebezpečné útoky. Naše víťazstvo hlavne za prvý polčas bolo úplne zaslúžené.

Mladší dorast 3. kolo Piešťany – Domino Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 34., 69. Adam Tomaga – 7. Martin Šimora

4. kolo Lokomotiva Trnava – Piešťany 4:1 (0:2)

Góly: 7. Matej Mišo, 17. Dušan Mrva, 42., 50. Stanislav Tománek – 78. Jakub Taraba

Zostava 4. kola: Maliga, Noskovič, Barančík ( Fox), Hlavatý, Krajčo, Taraba, Modrovič (Masaryk), Chochula( Holec), Daňhel (Petényi), Vyhlídal (Vizina), Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Tento zápas nám vôbec nevyšiel. V obrannej fáze sme kopili množstvo chýb (netaktické fauly v nebezpečných priestoroch, neskorá reakcia na herné situácie, absencia anticipácie, chýbajúca komunikácia medzi hráčmi…), v útočnej fáze sme sa nedokázali presadiť s výnimkou ojedinelých protiútokov. Po rýchlych dvoch góloch súpera sme chceli v druhom polčase zlepšiť našu hru, dať kontaktný gól a zabojovať o lepší výsledok, ale po individuálnej chybe brankára sme v 42. min. dostali tretí gól. Ďalšie chyby sme vyprodukovali v 50. min., kedy sme nedokázali zastaviť rýchly protiútok súpera po našom rohovom kope. Až v závere zápasu sme sa gólovo presadili, keď J. Taraba vnikol do 16ky domácich a prudkou strelou upravil na konečných 4:1.

Starší žiaci 5. kolo Myjava – Piešťany 2:1 (2:0)

Góly: 21., 34. Alex Pešta – 69. Dominik Majko

Mladší žiaci 5. kolo Myjava – Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava 5. kola: Marek, Jurík, Noška, Šálek, Suchý, Seko, PErnisch, Fodrán, Adamčík, Gábriš, Franko, Radovic, Nguyen

Ján Stachura, tréner: So zápasom prevláda spokojnosť a obzvlášť spokojný som s predvedenou hrou chlapcov, s ich nasadením a prístupom. Za to ich musím veľmi pochváliť. Celý zápas odmakali, boli jednoznačne lepší ako súper, od vysokého víťazstva nás delilo len množstvo zahodených šancí. Verím, že chlapci budú v takýchto výkonoch pokračovať a zároveň zlepšíme aj niektoré veci ako zakončenie a iné herné detaily, ktoré chlapcom pomôžu dostať sa ešte na vyššiu úroveň.

Starší žiaci B 4. kolo Nováky – Piešťany 5:0 (1:0)

Góly: 16. Samuel Šuniar, 43. Filip Lagin, 50., 68. Fonáš Lehotkai, 59. Peter Orem

Mladší žiaci B 4. kolo Nováky – Piešťany 9:0 (2:0)

Góly: 27., 40., 50. Peter Hrdý, 29., 38., 59. Patrik Špaňo, 34. Lukáš Mihálik, 51. Samuel Grman, 55. Nikolas Pisár

Zostava 4. kola: Konôpka, Kalnický, Briška, Makový, Žlnay, Hrubý, Ručkay, Zeman, Vančo, Čúzy, Drahovský, Jánoška, Petenyi

Martin Zelenay, tréner U13 B: Prvých 20 minút sme boli vyrovnaný súper, ale potom sa ukázala sila súpera, ktorý bol o 2 triedy lepší. Pre nás je výsledok krutý, ale chválim chlapcov, že chceli hrať futbal aj za zlého stavu. Cez týždeň potrénujeme a už sa tešíme na ďalší zápas.

Mladší žiaci C 1. kolo Piešťany – Moravany nad Váhom 4:4 (1:2)

Góly: 12. Jakub Hudcovič. 29. Samuel Kováč, 32. Matej Jánoška, 48. Martko Noška – 5. Marián Bednár, 11., 45. Daniel Páleník, 35. Martin Kunda

Text a foto: MB / TK PFK