Topfest ohúri blues-rockom kapela Rival Sons

Najväčší rockový festival na Slovenku má pre fanúšikov ďalšiu hudobnú lahôdku. Na piešťanskom letisku sa predstaví famózna kapela z Los Angeles Rival Sons! Skupina, ktorá koncertuje spolu s legendárnymi Black Sabbath, v Piešťanoch zahrá aj psychedelické piesne z  albumu Great Western Valkyrie.

„Snažíme sa vždy prinášať veľa energie, chceme, aby naše koncerty boli naozaj živé. Vždy sme boli kapelou, ktorej nezáleží na tom, či hrá pre pár ľudí alebo pre tisícový dav. Zakaždým hráme naplno. Hudba aj nás – členov Rival Sons nabíja. Nezáleží na tom, či sme unavení alebo dokonca chorí, vždy ideme na doraz,“ vraví spevák kapely Jay Buchanan.

Rival Sons je americká skupina, ktorá hrá hard a blues rock. Vznikla v roku 2008 v Los Angeles a tvoria ju okrem charizmatického frontmana Jaya Buchanana aj gitarista Scott Holiday, basgitarista Robin Everhart a bubeník Mike Miley. Kapela má na konte štyri albumy a kritici jej predpovedajú veľkú budúcnosť.

„Na Topfeste určite zahráme aj skladby z nášho ostatného albumu „Great Western Valkyrie“, ktorý prijala odborná aj laická verejnosť veľmi dobre. Naozaj nás to teší, že sa ľuďom páči. Máme zatiaľ samé pozitívne recenzie. Aj keď ho označujú za psychedelickú hudbu, vždy to znie ako pochvala,“ dodáva s úsmevom Jay Buchanan.

Losangelskí rockeri aktuálne chystajú nový album „Hollow Bones“, ktorý by mal vyjsť 10. júna. Nie je vylúčené, že ochutnávku z neho zahrajú aj na Topfeste.

„Isté je jedno. Chceme, aby z koncertu odchádzali nabudení fanúšikovia a aj my. Slovensko, tešíme sa, ako to v Piešťanoch roztočíme,“ odkazuje na záver Jay Buchanan.

Text: Tlačová správa Foto: Mário Petlák