Topfest má 15 rokov, oslavovať bude s Kabátom i Tublatankou

Proste Topfest! Tak znie heslo festivalu, ktorý pravidelne štartuje festivalovú sezónu na Slovensku. Už 15. ročník tohto podujatia sa uskutoční 29. až 30. júna 2017 na piešťanskom letisku.

„My si už Topfest bez Kabátu ani nevieme predstaviť. Zahráme klasicky náš festivalový set, ktorý je takým prierezom všetkými našimi albumami. Tešíme sa na slovenských fanúšikov,“ povedal líder kapely Kabát Pepa Vojtek.

Organizátori budú postupne zverejňovať mená účinkujúcich a okrem koncertov ponúknu aj rôzne sprievodné podujatia.

„Topfest vnímame ako multižánrový festival. Fanúšikovia u nás budú mať možnosť vidieť top slovenských a českých interpretov a samozrejme aj zahraničné hviezdy. Tento ročník sa chceme zamerať na zážitky, ktoré si naši návštevníci odnesú z festivalu na celý život. Zábava s priateľmi, odviazanie sa a interaktívne hry, ktoré nezažijú nikde inde, len na Topfeste 2018,“ pozýva organizátor Dušan Drobný.

Na konci júna to okrem skupiny Kabát na Topfeste roztočia aj slovenské koncertné stálice Horkýže Slíže a legendárna Tublatanka.

„Mám rád veľké koncerty pod holým nebom. Pri hraní dýcham čerstvý vzduch a nemusím posielať technikov, aby otvorili okná v sále, pretože fanúšikovia už vydýchali posledné molekuly kyslíka. Pritom nasávam letnú atmosféru z publika a užívam si koncert. Kontakt s publikom je pre mňa veľmi dôležitý. Keď kontakt s fanúšikmi funguje, tak má koncert vysoké napätie a môže gradovať,“ teší sa na festival líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Kapela sa na Topfeste predstaví v klasickej zostave Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser.

Okrem Tublatanky vystúpi na 15. Topfeste kapela Horkýže Slíže, ktorá predstaví aj skladby z nového albumu „Pustite Karola“. Fanúšikov rap-metalu poteší skupina Clawfinger, ktorá pricestuje až zo Švédska.

Text: Tlačová správa/Topfest (krátené) Foto: Archív kapely Tublatanka