18.05.2017 # 10:01 # 10:01

Termín otvorenia kúpaliska Eva je známy

Inzercia

Prvýkrát v tejto sezóne sa brány kúpaliska Eva otvoria pre verejnosť v pondelok 29. mája 2017.

Klub vodného póla Kúpele Piešťany bude o otváracích hodinách aj cenách počas tohtoročnej letnej sezóny informovať v priebehu budúceho týždňa. Výraznejšie by sa však meniť nemali.

Návštevníci budú môcť aj tento rok využiť 50 metrov dlhý bazén s teplotou vody 26°C, ktorý nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou. K dispozícii je tiež detský a relaxačný bazén s termálnou vodou. V areáli minulý rok pribudla šmykľavka. Pred touto sezónou sa vodnopólisti zamerali na rekonštrukciu toaliet.

Funkcionalistické Kúpalisko Eva je kultúrnou pamiatkou. V rokoch 1933 až 1934 ho nechali postaviť Winterovci podľa projektu architektov F. Wimmera, A. Szőnyiho a V. Kolátora.

Kúpalisko je majetkom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, prevádzkuje ho Klub vodného póla Kúpele Piešťany s finančnou podporou radnice. Tento rok mesto prispelo sumou 15-tisíc eur.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

  • Ivan Kolarik

    Ahoj. Mne to pripada ako zazrak. Kolko projektov mesto zaplatilo a- nič. Pritom stačila spolupraca s kupelmi a obnovit krytu 25- ku. Hneva ma zaujem občanov. Vela sa ich pyta na bazen, ale nikto nejde sa pytat poslancov. Pravdaze ak to povedia ludia blizky plavaniu, je to zmietnute zo stola. Uz by stare struktury mali opustit mie-
    sta poslancov. Su to brzdy speciál. Dakujeme Klubu pola.

X