SZĽH chce presun dotácie na hokejovú halu do Senca

Mestu Piešťany reálne hrozí, že o 1 milión eur na výstavbu tréningovej haly pre mladých hokejistov príde. Slovenský zväz ľadového hokeja poslal úradu vlády žiadosť, aby túto dotáciu dostala iná samospráva.

Pre RTVS to povedal prezident SZĽH Igor Nemeček: „Požiadali sme úrad vlády, aby dal pokyn na stiahnutie peňazí z Piešťan a presun do Senca, pretože mesto je pripravené aj vlastné peniaze do toho vložiť, dať pozemok a na 15 rokov tú halu prevádzkovať.“

Mestu Piešťany dotáciu poskytol koncom roka 2013 premiér Robert Fico. Za tieto peniaze mala pri zimnom štadióne vyrásť nová tréningová hala, ktorú by prednostne využívali reprezentácie 18 a 20-ročných hokejistov. Rozpočet projektu však prevyšuje poskytnutú sumu a radnica chýbajúce prostriedky nenašla.

V najbližších rokoch však bude musieť opraviť chladiaci systém zimného štadióna. Predpokladané náklady dosahujú 800-tisíc eur. Hokejový klub ŠHK 37 Piešťany pritom deklaroval, že v rámci výstavby novej haly by bolo opravené aj zastaralé chladenie zimného štadióna.

Primátor Miloš Tamajka už pred niekoľkými mesiacmi poslal na úrad vlády žiadosť o stretnutie. Chce rokovať o zmene účelu dotácie alebo o predĺžení termínu jej vyúčtovania.

Rokovanie sa doteraz neuskutočnilo a na otázky ohľadom jeho termínu nám tlačový odbor úradu vlády neodpovedal. Potvrdil však, že SZĽH poslal žiadosť o presunutie dotácie. „Poskytnutú dotáciu je prijímateľ povinný použiť iba na tento účel a vyúčtovať do 31. decembra 2015.  To znamená, že Mesto Piešťany do mája 2015 malo takmer 1,5 roka na to, aby začalo s výstavbou novej tréningovej haly,“ píše sa v jeho stanovisku.

Hovorca SZĽH Tomáš Štulajter deklaroval „veľký záujem mesta Senec o to, aby sa tento projekt postavil práve na jeho území.“ Dodal, že zväz nemá žiadnu oficiálnu informáciu o stiahnutí dotácie z Piešťan a jej použití inde.

Text a foto: Martin Palkovič