Súťaž o najkrajší bicykel Piešťan

Máte doma krásny historický cyklistický skvost alebo prerobený retrobicykel, či úplnú novinku cyklistického sveta. Zapojte sa do súťaže o Najkrajší bicykel Piešťan. Podobná súťaž sa uskutočnila v Piešťanoch takmer pred desiatimi rokmi, teraz budete mať opäť možnosť predviesť svoje „tátoše“.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách. Prvou je kategória  Najkrajší historický bicykel, teda bicykel  v pôvodnom stave alebo opravený so zachovaním pôvodného vzhľadu, starší ako 20 rokov. V druhej budú súťažiť spoločne nové retro bicykle, prerábky i súčasné moderné bicykle. Prihlásené bicykle bude hodnotiť odborná porota i široká verejnosť.

Prvá časť hľadania Najkrajšieho bicykla Piešťan sa uskutoční v piatok 9. septembra 2022 v rámci podujatia Made in Piešťany v Elektrárni Piešťany.  Prihlásené bicykle budú vystavené v priestoroch Elektrárne, kde si ich budú môcť pozrieť všetci návštevníci podujatia. Poriadne  si ich obhliadne tiež odborná porota, ktorá vyberie tie najkrajšie a najhodnotnejšie. Vyhlásenie najkrajších bicyklov sa uskutoční o 19:30 h po diskusii so zaujímavými hosťami.

To však nebude v rámci súťaženia všetko. Počas večera organizátori nafotia všetky bicykle samotné, či spolu s ich majiteľmi v zaujímavých priestoroch Elektrárne Piešťany. Fotografie, ktoré tu vzniknú, budú umiestnené na stránke súťaže na sociálnych sieťach, kde za ne bude môcť hlasovať široká verejnosť. Čas na odovzdanie svojho hlasu budete mať do 30. septembra. Víťazné bicykle z pohľadu širokej verejnosti budú vyhlásené 1. októbra 2022.

Podmienky súťaže:

Do súťaže je možné  prihlásiť bicykel majiteľa žijúceho v Piešťanoch a v okolí (do vzdialenosti +- 25 km).

Súťaží sa v dvoch kategóriách:
1. Najkrajší historický bicykel (bicykel v pôvodnom stave, alebo opravený so zachovaním pôvodného vzhľadu, starší ako 20 rokov)
2. Najkrajší retro bicykel, prerábka  a nový bicykel (prerábky starých bicyklov a nové bicykle)

Registrácia:
Pre účasť v súťaži je potrebné sa zaregistrovať do 7. septembra emailom na tejto adrese.  V správe uveďte svoje meno, názov bicykla, stručný popis či históriu a pripojte fotografiu bicykla. Potrebný je tiež telefonický kontakt pre potreby operatívneho spojenia.

Výstava:
Výstava prihlásených bicyklov sa uskutoční v piatok 9. septembra od 17:00 h do 19:30 h v priestoroch Elektrárne Piešťany. Bicykel je možné prezentovať samostatne, avšak ak bude bicykel ladiť s outfitom svojho majiteľa, získava bonusové body.

Text: Tlačová správa – Elektrárňa Piešťany

Ilustr. foto: Martin Palkovič