Stromboli zahrajú v Dome umenia, v pôvodnej zostave možno naposledy

Piešťany sú jedným z dvoch slovenských miest, kde sa legendárna kapela oslávi 30-ročné jubileum. Na rozdiel od marcového koncertu v Bratislave si za bicie sadne uzdravený bubeník Klaudius Kryšpín. Stromboli zahrajú v Dome umenia v stredu 7. septembra. Začiatok koncertu je o 19.00 h.

Na septembrové vystúpenia v Košiciach a Piešťanoch privedie Michal Pavlíček (na snímke) formáciu v originálnom zložení so speváčkou Bárou Basikovou, basgitaristom a vokalistom Vilémom Čokom, hráčkou na klávesových nástrojoch Vendulou Kašpárkovou, basgitaristom Jiřím Veselým a bubeníkom Kladiom Kryšpínom.

Predchádzajúce koncerty Stromboli v Bratislave a Prahe boli vypredané do posledného miesta. Prierez bohatou tvorbou legendárnej kapely sľubujú aj organizátori septembrových vystúpení v Košiciach a Piešťanoch.

„Mám v sebe obsiahnuté dve roviny. Jedna je taký ten výběrovský úškrn s razanciou a temnejším odtieňom. Druhá rovina je náladová, romantickejšia. Tu som sa snažil obnažiť celý umelecký život. Nemohol by som len hrať ako zasnený romantik s veslom v ruke a slzou v oku. Musím jednoducho vyvádzať psie kusy, ktoré som robil v Pražskom výběre. Ako keď ťa uhryzne tarantula. Ale nehanbím sa ani za prejav gitarového sentimentu,“ povedal o pred plánovanými koncertami zakladateľ Stromboli Michal Pavlíček.

Podľa organizátorov môže ísť o poslednú možnosť vidieť kapelu v pôvodnej zostave.

Zdroj: Tlačová správa