29.11.2017 # 13:21 # 13:21

Strážte si deti, desivých čertov stretnete v uliciach Piešťan i v Auparku

Inzercia

Vianočné trhy v Piešťanoch prinášajú ďalšiu novinku – show, ktorá bude mať slovenskú premiéru práve v kúpeľnom meste. Reč je o obzvlášť hrozivých alpských čertoch Kramus.

Krampus je démonická bytosť, mýtická šelma napol zviera napol človek, ktorá sa zjavuje v období adventu. Je to diabolský spoločník Mikuláša a samotné slovíčko Krampus je z nemeckého Krampas, čo v preklade znamená niečo neživé.

Je to staroveká tradícia, ktorá vznikla v rakúskych alpách odkiaľ sa postupne šíri do celej Európy. Dnes pochody čertov nazývame Krampuslafy. Konajú sa v Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku či Česku a na Slovensku sa táto atraktívna alpská tradícia spojená s adrenalínovým zážitkom, neskutočnou atmosférou a neopozeranou show predstaví úplne prvýkrát.

Bližšie informácie zverejnia organizátori v najbližších dňoch.

Text: Tlačová správa/Vianočné trhy

 • Peter Lachký

  a ináč ste normálni ?

 • Mery Vyskoč

  Konečne nejaké vzrušenie ???????

 • Jana Horná

  Celé leto samý batman v uliciach ako v arabskej púšti,vo výkladoch turecké vlajky s polmesiacom, pred Vianocami zase príšery z Álp z ktorých môže deti šľak trafiť…a niečo národné Slovenské kedy bude?..či už sme fakt kolónia arabsko-turecká,či rakúsko-uhorská???

  • Tomáš Forro

   Prečo rakúsko uhorskej.. Ano rakušáci majú z toho tradíciu väčšiu. Ale čert patrí do mytológie a kultúri aj slovákov či čechov.. Fašangy masopusty či mikuláš vždy masky čertov boli a budú.. to že je akcia zameraná na to že ich tam bude viac.. Tak sa budeme búriť voči tomu ? Lebo to je niečo iné čo tu nebolo v takom meritku..

   • Jana Horná

    Čert a anjel prosím – znázorňujúci dobro a zlo..Fašiangy – Túrice viete vôbec o čo tom to je a kedy sa to dľa starých slovanských zvykov slávi?? Až v januári po 3-och kráľoch!..po fašiangoch následuje 40 dňový pôst a potom príde Veľká noc! Každý národ by si mal chrániť svoje starodávne zvyky a obyčaje a neopičiť sa po druhom!!..Je to detto s Haloweenom!..Slovania v živote nikdy o žiadnom Haloweene nepočuli!..a ešte k tomu na dušičky!!..My sme mali vždy masky na fašiangy, vtedy boli aj maškarné plesy, zábavy…takže balamutiť hlavy deťom o nejakých príšeroch spod Álp zvaných Kramus je len zase multikultúrne!! a zabíjanie našej vlastnej identity!..Kto sa chce nechať na Vianoce strašiť, nech ide do Álp, kto chce zažiť Vianočný stromček ako palmu nech ide na KUbu, kto chce vidieť tancujúce amazonky v rákosníkových sukničkách nech ide na Tahiti a kto chce vidieť zahalené arabské príšery s oknami na očiach nech ide do Saudskej Arábie!!…

    http://www.nmg.sk/clanky/Fasiangy.pdf

 • Noa Čo

  Kto máte zase nejaké pindy tak zostaňte doma……………..

 • Vilo

  Toto nie je tradícia, nevidel som žiadneho sv. Mikuláša. Mikuláš s čertom symbolizujú dva ciele človeka: nebo a peklo. Tu je iba peklo.
  Toto je hororová show, ktorá na námestie nepatrí.

 • matus

  Ľudí čo toto podporia je veľmi málo ale majú silný hlas tak ako buzeranti a lesby! (psychická porucha)
  A dalšia vec: kto si myslí, že zlo sa vyhána zlom tak ako si myslí, že biela mágia je pre dobro je viac než retardovaný!!!
  Začnite rozmýšľať!!!§

 • Marcela

  Je to odporné. Som šokovaná! V čase adventu !Čo sú to za ľudia, ktorí takéto niečo schvália? Nemáte deti? A čo tak svedomie? Vy ste Slováci? Pani Jana Horná mi hovorí z duše. Zastavme to, kým je čas. Vás, ktorí sa viete modliť vyzývam k modlitbe za zrušenie toho hnusu.

X