Stane sa konský záprah ďalšou atrakciou Piešťan?

Vyhliadková jazda po kúpeľnom meste na koči ťahanom párom koní sa má stať realitou už v septembri tohto roka. Turisti by mohli túto službu využívať celoročne.

S nápadom prevádzkovať konský záprah prišla spoločnosť Horezza, ktorá vlastní Kúpeľný ústav F. E. Scherera. Aj preto má byť nástupná stanica pred hotelom Granit Piešťany v areáli bývalého Vojenského kúpeľného ústavu. Trasa pokračuje centrom mesta na Kolonádový most a Kúpeľný ostrov.

„Všetky potrebné náležitosti  máme dohodnuté s riaditeľstvom piešťanských kúpeľov a Mestským úradom mesta Piešťany,“ informovala Monika Zámečníková zo spoločnosti Horezza a dodala, že klienti budú môcť vystúpiť na ľubovoľnom mieste.

Dodala, že konský postroj bude vybavený podobným spôsobom ako vo Videni, kde majú kone zberné vlaky a na jednotlivých zastávkach  sú kanalizácie.

Služba má byť dostupná celoročne, sedem dní v týždni. „Podľa predbežného záujmu chceme vypracovať časový harmonogram. Predpokladaný termín spustenia projektu je september 2015, nakoľko sa ešte čaká na technické úpravy – značky a tabule,“ uzavrela Monika Zámečníková.

Text a ilust. foto: Martin Palkovič