Skupinu Kabát privezie do Piešťan 28 kamiónov

Program trojdňového festivalu Topfest dopĺňa zahrievacím koncertom už 31. mája skupina Kabát. Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční ich jediný tohtoročný koncert na Slovensku a podľa prvých správ sa majú fanúšikovia na čo tešiť.

esprit nails

Najobľúbenejšia česká skupina takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu vystúpi v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015 na letisku v Piešťanoch, kam privezie a postaví doslova oceľové monštrum. Už v týchto dňoch prebieha jeho skúšobná stavba v Prahe.

Už teraz je jasné, že to bude turné, na ktorom sa členovia kapely asi najviac nabehajú – scéna bude mať totiž obdivuhodnú šírku 74 m, hĺbku 22 m a výšku 14 m. Základná nosná konštrukcia s váhou 90 ton je kvôli logistike zdvojená, takže celkovo bude na turné 180 ton lešenia.

Pódium má špeciálnu priesvitnú strechu, samotná plocha javiska má cca 750 m2. Svetelný design obsahuje cca 300 kusov inteligentných svetiel, ktoré minimálne menia farby a ďalších cca 216 kusov tzv. konvenčných svetiel. Na scéne bude umiestnených 400 m2 LED stien a 4 Full HD kamery s nadštandardnou optikou, ktoré budú ponúkať obraz v podstate 2x formát 4K.

Už tradične si skupina zakladá okrem skvelej show aj na dokonalom zvuku a aj tentoraz povezie so sebou overený zvukový systém K1 a K2 od jednej z najlepších firiem na svete L’Acoustics, ktorý používali aj na legendárnom koncerte na Výpichu.

K tomu všetkému 70-členný tím a dve partie lešenárov – to všetko do Piešťan privezie 28 kamiónov. Program bude mapovať 25 rokov existencie skupiny, zároveň odznejú skladby z nového albumu, ktorého prípravy finišiujú.

Ostatný album Banditi di Praga vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali dovedna vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český slávik, kde sa stal podľa hlasujúcich opäť najlepšou skupinou, už deviaty raz v histórii.

A to najlepšie na koniec: „Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Čo znamená, že koncert Kabátu má vlastne každý návštevník Topfestu zadarmo! Kúpiť sa však dajú aj samostatné vstupenky,“ informoval Dušan Drobný z agentúry Topfest.

kabat podium

Text a foto: Tlačová správa