Silvestrovský beh chystá novinku – účastníci sa okúpu na Eve

Podujatie, ktoré patrí medzi najstaršie svojho druhu na Slovensku, láka čoraz viac športovcov z Piešťan aj širokého okolia. Tentoraz sa uskutoční 30. decembra a bude to už 50. ročník.

Prezentácia začína o 14.00 h na kúpalisku Eva, kde je možnosť nechať si v skrinke veci, osprchovať sa a využiť relaxačný bazén s termálnou vodou.

Uzávrierka prezentácie každej kategórie bude 30 minút pred štartom. V kategórii pre najmenší sa pretek uskutoční bez prihlasovania, prezentácia bude priamo na Kolonádovom moste pred štartom o 15.00 h.

Muži štartujú o 17.05 h a na trati medzi mostami zabehnú 10 km, čo je osem okruhov. Dorastenci, dorastenky a ženy absolvujú dva okruhy. Bez rozlíšenia veku, pohlavia a výkonnosti si môžu zmerať sily všetci vo Furmanskom behu, ktorý je dlhý 5 km. Štart týchto kategórií je naplánovaný na 16.25 h.

Silvestrovský beh sa prvý raz konal v roku 1965 vďaka partii nadšencov. Postupne rástol, ale musel sa vyrovnať aj s útlmom, ktorý prišiel koncom minulého storočia. Teraz je opäť na vzostupe a organizátori z Atletického oddielu TJ Družba Piešťany mu tento rok pripravili veľkolepú oslavu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič