Šesť projektov za najmenej 500 mil. eur, ktoré mali zmeniť Piešťany

Špičkové hotely, wellness centrá a lukratívne štvrte. To všetko a ešte oveľa viac sľubovali obyvateľom nášho mesta a blízkeho okolia domáci aj zahraniční investori.

Pozrite si zoznam projektov, ktoré sa nikdy nestali realitou.

Beethovenova alej

– mala vyrásť v okolí obľúbenej turistickej cesty smerom na Havran. Spoločnosť Iuris Invest tam pravdepodobne stále plánuje postaviť rezidenčnú štvrť a dovolenkový rezort. V rokou 2011 vyhlásila architektonickú súťaž na najlepší projekt, o rok neskôr spustila informačnú kampaň k predaju pozemkov, ale aktuálne nefunguje ani webová stránka projektu.

banka spa rezort

Banka Spa Rezort

– apartmány a luxusný hotel určený prevažne pre arabskú klientelu v obci Banka, neďaleko kúpeľov. Predpokladané náklady neuveriteľných 150 až 200 mil. eur. Začiatok výstavby ohlásila spoločnosť opera na rok 2013.

saudi arabia spa 2

Saudi Arabia Spa

– rozprávková investícia saudskoarabského princa v obci Moravany nad Váhom ohlásená už v roku 2008. Náklady približne 10 miliárd korún (332 mil eur). Obsahovala hotelový komplex s približne stovkou izieb a kongresovým centrom, penzióny s izbami na prenájom, liečebné domy so službami lekárov, športový areál, vonkajší aj vnútorný bazén a dokonca aj rodinné domy.

bana thermal

Bana Thermal

– hotel, reštaurácie, kongresové priestory, mestskú pláž a aquacentrum s plaveckým bazénom v hodnote 70 mil. eur, ale zatiaľ iba na papieri. Firma Immocap pôvodne hovorila o začiatku výstavby na mieste bývalého kúpaliska Sĺňava v roku 2013. Stavať sa nezačalo, zbytky kúpaliska zničili vandali.

blue wave

Blue Wave

– pri Sĺňave mal v dvoch etapách vyrásť aj o niečo skromnejší apartmánový dom a depandance. V komplexe samozrejme nemohlo chýbať wellness centrum a množstvo zelene.

unnamed

Red Tower Residences

– ďalším veľký projekt, ktorý mal zmeniť Červenú vežu – hotel, kasíno a nadštandardné rodinné sídla s výhľadom na kúpeľné mesto. Aj o tomto projekte je ticho. Zachovala sa iba nekvalitná vizualizácia a tak ponúkame aj pohľad na Červenú vežu v jej najlepších rokoch.

cervena veza

Text: Martin Palkovič Vizualizácie: beethovenovaalej.sk, Opera, danubemg.com, immocap.sk, bluewaveapartments.sk, Facebook/Piešťany-History