Seniori skrášľovali parčík pri kostole, pokračovať chcú v centre

Traja členovia seniorského a jeden zástupca mestského parlamentu sa v stredu 20. apríla popasovali so skrášlením parčíka pri Kostole sv. Štefana v starých Piešťanoch.

Dobrovoľnícke práce pre aktívnych dôchodcov dohodol so Službami mesta Piešťany jeden zo zakladajúcich členov Seniorského parlamentu mesta Piešťany Petr Veverka. K práci na úprave parčíka sa pridal aj poslanec a člen občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany Tomáš Hudcovič. Skrášľovacie práce by mali pokračovať za spolupráce so službami aj v mestskom parku, či ďalších verejných priestranstvách.

Za seniorov prišli okrem už spomenutých aktivistov aj Anna Baničová, ktorá vysadila niekoľko desiatok muškátov a Milan Ščevko. Ten vyčistil chodník od trávy. Petr Veverka spolu s Tomášom Hudcovičom sa pustili do úpravy kamenného múrika. Všetko potrebné k ich práci a pomocnú ruku podali aj Služby mesta Piešťany. Na múrik neskôr pribudnú aj drevené lavičky, ktoré tiež zabezpečia služby.

„Pri dávnejšom rozhovore s riaditeľkou Služieb mesta Piešťany Ing. Hanou Dupkaničovou som vyslovil otázku – Bola by možnosť realizácie dobrovoľníckych prác seniorov pre SMP v prípade ich záujmu o takúto činnosť ?“ osvetľuje začiatky aktivity skrášľovania mesta seniormi Petr Veverka.

Riaditeľka dobrovoľnú spoluprácu vzhľadom na obmedzený počet zamestnancov len uvítala. „Pri nedávnom stretnutí bolo ponúknuté seniorskému tímu zapojiť sa do úpravy oddychových zón: v parčíku za Kostolom sv. Štefana, v mestskom parku pri kine Fontána i na ďalších miestach mestského parku,“ pokračuje P. Veverka a dopĺňa: „Možno tieto seniorské aktivity nájdu pokračovateľov v širšom zapojení občanov do skrášľovania nášho kúpeľného mesta a budú aj malou výzvou pre majiteľov spustnutých pozemkov a chátrajúcich nehnuteľností, k prinavráteniu týchto objektov do pekného a estetického vzhľadu.“

Text a foto: Tlačová správa Seniorského parlamentu