Rurgy: V zápase proti Cypru budú Slovensko reprezentovať aj Piešťanci

V sobotu 25. novembra sa uskutoční medzinárodné kvalifikačné stretnutie v rámci súťaže Rugby Europe Conference 2 South. Pre slovenskú mužskú reprezentáciu XV to bude už v poradí druhé stretnutie v tejto skupine.

Prvý zápas v Slovinsku proti domácemu výberu A-mužstvo prehralo v pomere 15:29. Po súboji s dobre organizovanými Slovincami nás čaká prvý domáci zápas mužov v spomínanej skupine Conference 2 South proti favorizovanému výberu Cypru.

Okrem kvalitného rugby môžu diváci očakávať aj bohatý sprievodný program, ktorý začína už o 13:00. Sprievodný program k stretnutiu odštartuje už v piatok, keď reprezentanti spolu s legendou československého rugby Eduardom Krütznerom starším „prepadnú“ jednu zo škôl v Piešťanoch a budú s deťmi besedovať o tejto hre džentlmenov. V najcennejšom drese by sa malo predstaviť aj pár talentovaných mladíkov z Piešťan.

„Po aprílových majstrovstvách Európy v juniorskej kategórií je to v poradí už druhá medzinárodná akcia, ktorá sa bude konať v našom kúpeľnom meste. Pevne veríme, že aj v budúcnosti pritiahneme do mesta viacero medzinárodných podujatí, ktorých organizácia je hlavne na európskom fóre veľmi žiadaná,“ hovorí hlavný organizátor Filip Kráľ.


Slovensko – Cyprus
25. 11. 2017, 14:00 h
Štadión PFK Piešťany, Kuzmányho 15

Vstup na zápas je voľný!


Text: Tlačová správa/RUC Piešťany