Rugby: Spoločné sústredenie žien a junioriek U18 v Piešťanoch

Posledný februárový víkend zahájili prípravu aj slovenské rugbistky, ktoré absolvovali testovacie sústredenie práve v našom kúpeľnom meste.

Spomínaného tréningového kempu sa zúčastnili dievčatá a ženy z viacerých kútov Slovenska. Hráčky cestovali za reprezentačnými skúsenosťami z Bratislavy, Žiliny, Košíc, či dokonca Čiech. Na zraze nesmeli chýbať ani domáce rugbistky z Piešťan, ktoré momentálne zažívajú rapídny vzostup a záujem o ženské rugby medzi mladými dievčatami. Pravdepodobne sa aj na Slovensko dostal svetový fenomén ženského rugby po minuloročných MS žien v Írsku.

Hráčky absolvovali viacero tréningových jednotiek pod vedením trénera Pavla Navrátila, ktorý vidí obrovský potenciál mládežníckeho a hlavne ženského slovenského rugby: „Keďže sa jednalo o tzv. zoznamovacie sústredenie, tak sme hneď na začiatok absolvovali niekoľko testovacích cvičení, aby sme vedeli v nasledujúcich mesiacoch aj dievčatám ukázať ako sa zlepšujú, prípadne im doporučiť a správne doplniť tréningový plán. Podmienky v Piešťanoch sú na  vysokej úrovni a je cítiť, že sa tu pracuje s mládežou koncepčne a systematicky. Jediným problémom bolo mrazivé počasie, ktoré z časti narušilo náš harmonogram, ale dievčatá aj napriek nepriazni počasia obstáli pomerne slušne. Nastavili sme si zrkadlo a stanovili férové ciele, ktoré sa budeme snažiť v sezóne dodržať.“

Ženy a juniorky sa budú pripravovať počas sezóny spoločne. Čaká ich niekoľko zahraničných turnajov v Českej republike a Maďarsku. Vrcholom sezóny by mali byť ME žien v 7´s rugby, ktoré sa tento rok uskutočnia začiatkom mesiaca jún v chorvátskom Zahrebe.

Text: Filip Kráľ