30.01.2015 # 18:40 # 18:40

Riaditeľ Cirkevnej spojenej školy odstúpil

Školu, ktorá vznikla zlúčením ZŠ sv. Márie Goretti a Gymnázia sv. Michala Archanjela, riadil farár Marian Ondrejka iba mesiac. Dnes oznámil, že odstupuje z funkcie.

Podľa našich informácií sa to stalo po nezhodách so žiakmi, ktorým mal pomeniť začiatky hodín a prestávok tak, že museli zostať v škole dlhšie. Jeho odstúpenie nasledovalo po tom, čo väčšina žiakov na protest neprišla na vyučovanie.

Svoje rozhodnutie Marian Ondrejka oznámil v liste, ktorého kópiu má redakcia k dispozícii. Zriaďovateľom školy je Trnavská arcidiecéza, jej stanovisko zisťujeme.

Cirkevná spojená škola Piešťany vznikla 1. januára 2015 po tom, čo ministerstvo školstva odobrilo zlúčenie Základnej školy sv. Márie Goretti a Gymnázia sv. Michala Archanjela. Riadením poverili farára z farnosti sv. Štefana Mariana Ondrejku, ktorý v Piešťanoch pôsobí od 1. júla. Následne mala vzniknúť rada školy, ktorá by prostredníctvom výberového konania našla nového riaditeľa.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 • Chcelo by to viac informácii

  Dobrý večer, to čo ste napísal nie je pravda. Spojil ste si odstup VDP Ondrejku s „protestom“ pričom ten vôbec nebol dôvodom odchodu. Protest bola jedna vec, ním sa dosiahlo posunutie jednej jedinej prestávky.

  • Martin Palkovič

   Ďakujem za pripomienku. Informácie som dostal od jedného z rodičov, ďalšie podrobnosti zisťujem a článok budem aktualizovať.

 • Grellová Mária

  Dobrý deň, v prípade potreby som k dispozícii ako rodič, zástupca rodičov v rade školy a v rade rodičov cirkevného gymnázia. Bola som prítomná pri stretnutiach a poznám názory žiakov aj pedagógov.

  • zainteresovaná osoba

   Prosím pani Grellovú, aby upravila svoje vyjadrenie. V tomto stave vecí totiž rada školy neexistuje. Preto pani Grellová nemôže vystupovať z pozície zástupcu rodičov v rade školy. V budúcnosti vznikne nová rada školy – rada CSŠ.

 • dobrak

  No konecne sa toho chytili aj media, keby viete co sa tam dialo za posledny rok, nestacili by ste aktualizovat clanok…len sa vsetko pekne ututlalo….

  • konecne…

   korupcia na maturitach, zastrasovanie ucitelov, nulove prispevky zamestnavatela na obedy, kradeze elektroniky, zamestnavanie clenov rodiny v case prazdnin atd….toto a ine sa pekne ututlalo…

 • michala

  Radšej tu napíšte, ako dospel p. riaditeľ k odstúpeniu, pravdivo, nie zavádzajúce informácie.
  Protest určite nebol dôvodom !

  • re

   pan riaditel?? Preboha….draha Michaela,p.Ondrejka ma funkcne vzdelanie na tento post??Okrem toho by mal aj ovladat legislatívu,zákonník práce a aspon zaklady managmentu….Je to knaz, nie riaditel, ktorym nikdy nebol ani nebude…Zistite si podrobnosti a potom davate komentare podobneho typu…

   • michala

    áno, je to kňaz, ale bol poverený riadením. A vo väčšine prípadov si riaditelia dopĺňajú funkčné vzdelávanie po menovaní, to nie je ojedinelé. Prečo ste takéto výhrady nemali na predchádzajúceho riaditeľa, ktorý by takisto podľa Vašich požiadaviek nespĺňal žiadne predpoklady ?

    • Michal Archanjel…:-)

     Pani MIchalela jedna aj druha,vy ste typicke sfanatizovane katolicke ovecky…klanat sa v kostole, po kolenach na prijimanie ci pomaly strhat Krista Pana z kriza a ked vyjdete pred kostol, tak ohovarat a klamat…hrozne cosi…Chcel by som vediet, ci aspon jedna z vas ma na danom gympli detska…Myslim, ze nie, ked stale riesite toho knaza a nie stav na skole, budu/nebudu maturity, co so ziakmi v nizsich rocnikoch atd…

 • Zuzana

  Kazda minca ma dve strany. Ak vase dieta bude v maturitnom rocniku a bude sa diat co sa dialo/deje, ignorantskych rodicov a studentov-kriklunov najdeme aj v radoch dnesnych zastancov posledneho vedenia. Aby som bola konkretna: studentom neboli otvorene ziadane seminare k maturitam, aj tie ktore boli v 2.polroku opustali pedagogovia a dodnes skola nema kod ktorym by sa dali poslat prihlasky na vysoke skoly. Termin sa vsak blizi a este uvidime co vsetko sa dalej ukaze…..

  • zainteresovaná osoba

   Milá Zuzana! Čo sa týka kódov, ktoré spomínate, oprite sa o pomoc školského výpočtového strediska v Piešťanoch. Verím, že Vám pomôžu.

   • Zuzana

    Aj ja chcem riadit gymnazium takymto sposobom a brat plat. Kody si zariadim sama, dovzdelavam si dieta doucovanim za vlastne peniaze a mozno im potom dovolia aj zmaturovat. Co na tom zalezi ze viac ako 50% gymnazia su prave maturanti.

    • Jozefina

     Ved to je kardinálny problem cirkevneho gymnazia (50 % su stvrtaci) a ten neriesilo byvale vedenie a ani zriadovatel poslednych par rokov. Prvakov zrusili uplne a v druhom a tretom rocniku je to tiez poslabsie. Absolutne ziadna koncepcia na zatraktivnenie skoly pre potencialnych zaujemcov a tiez dlhodobo nenormalne vztahy medzi oboma cirkevnymi skolami – zakladnou a gymplom. Ak by toto aspon trosku fungovalo, nebol by byt problem naplnit jednu triedu na gymnaziu. Vymenovanie pana farara do funkcie riaditela je uz len trpka bodka za tym vsetkym, moze uz len urobit kriz a gympel mozu pochovat. Ak to teda nebol zamer a to divadlo okolo je len na to, aby sa to hodilo na niekoho ineho (rodicov, studentov a predovsetkym pedagogov).

 • Grellova Maria

  Milá Michala, svoj názor som ešte ani nenapisala a už sa mám hanbiť? Za to, že som hľadala riešenie problému, ktorý ma páli? Zobuďte sa, dávno nie sme v stredoveku! Podpíšte sa celým menom a môžeme slušne diskutovať. Inak si urážky píšte na toaletný papier. Odstúpenie dôstojného pána je jeho slobodným rozhodnutím a spýtajte sa jeho prečo…Na to mi neprináleží odpovedať. A NEHANBÍM SA!

  • michala

   Každý slušný človek sa slušne rozpráva, v prípade zástupcov rodičov ste si zvolili len jeden cieľ, ktorý ste aj svojim nátlakom dosiahli.

X