Rezort Piešťany pripravuje regionálnu kartu výhod pre miestnych i turistov

Držitelia karty si budú môcť uplatňovať zľavy v reštauráciách, obchodoch, múzeách, na liečebných a wellness procedúrach aj pri návšteve ďalších atraktivít piešťanského regiónu. Pre obyvateľov okresu Piešťany bude určená ročná karta výhod, turisti budú mať na výber týždennú alebo mesačnú kartu.

Regionálna karta bude fungovať na princípe združenia balíkov výhod, ktoré používateľom ponúknu jednotlivé subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne. Môže ísť napríklad o rôzne typy zliav v ubytovacom či stravovacom zariadení, pričom si zapojené subjekty nastavujú výšku zliav a ich frekvenciu využitia vo svojej prevádzke.

„Pokiaľ budú mať podnikatelia záujem, môžeme nastaviť systém aj ako vernostný program, teda hostia si budú na kartu zbierať body a po dosiahnutí istého počtu vernostných bodov ich môžu premeniť na nejakú výhodu u poskytovateľa,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Do budúcnosti uvažuje Rezort Piešťany aj o tom, že by kartu nastavili ako platobnú bránu. Obyvateľ Piešťan alebo návštevník mesta by si zakúpil kartu za zvýhodnených podmienok a kredity by mohol následne míňať v zapojených prevádzkach v celom regióne.

„V systéme dokážeme vytvoriť aj časovo obmedzenú zľavu, čo je výborná možnosť napríklad pre prevádzky, ktoré potrebujú v istom období naplniť kapacity alebo budú ponúkať sezónne menu,“ hovorí T. Nevolná.

V prípade takýchto špeciálnych akcií by držitelia karty dostali upozornenie o časovo obmedzenej ponuke. Spustenie regionálnej karty výhod v piešťanskom regióne plánuje Rezort Piešťany začiatkom roka 2021. Karta bude mať digitálnu aj papierovú formu.

Riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu sa v súvislosti s prípravou systému obracia na podnikateľov: „V tejto fáze by som chcela vyzvať reštaurácie, kaviarne, hotely, penzióny, múzeá, športoviská, obchody a všetky ďalšie subjekty cestovného ruchu v Piešťanoch a okolí, aby sa v prípade záujmu do projektu zapojili. V pilotnom roku budú mať účasť na tomto regionálnom systéme spoločného marketingu úplne zadarmo, a to bez ohľadu na to, či sú, alebo nie sú členmi Rezortu Piešťany. Naším spoločným záujmom je, aby bola karta atraktívna a ponúkala mnoho výhod. Je to jeden zo spôsobov, ako pritiahnuť do nášho regiónu čo najviac turistov. Na príklade iných slovenských regiónov vidíme, že karta výhod je veľmi obľúbený a využívaný produkt.“

Každý, kto má záujem zapojiť sa do projektu regionálnej karty výhod, sa môže so svojou ponukou obrátiť priamo na OOCR Rezort Piešťany, mailom info@visitpiestany.sk alebo telefonicky na telefónnom čísle 0917 173 119.

Zdroj: Tlačová správa OOCR Rezort Piešťany