22.01.2019 # 17:08 # 17:08

Remix od nich chcela aj Madonna. Legendárni Kruder & Dorfmeister prídu do Piešťan

Inzercia

Grape festival prináša na Slovensko každý rok mladé a aktuálne mená hudobnej scény, no vždy má pripravené aj jedno meno, ktoré sa dá označiť ako legenda. V tomto roku sú to vizionári elektronickej scény Peter Kruder a Richard Dorfmeister.

Producentská a Djská dvojica K&D sa dostala do povedomia v roku 1993 svojim prvým Ep G-Stoned. Zrazu sa na svete objavil elektronický zvuk, ktorý znel tak trochu inak a dnes sa už všeobecne považujú za otcov štýlu Downtempo.

Všimli si ich umelci z celého sveta a žiadali ich o remixy svojich skladieb (William Orbit, Depeche Mode, Madonna). Ich najznámejšími kompiláciami sú Dj-Kicks alebo The K&D Sessions, ktorých sa predalo cez dva milióny nosičov a stali sa kultovými.

V roku 2018 sa dvojica po svojich sólo projektoch dala opäť dokopy, aby oslávila 25 rokov od vydania EP G-Stoned. Rozhodli sa urobiť sériu koncertov, v ktorých pokračujú aj v roku 2019.

Ako sami tvrdia, rozhodli sa zahrať iba zopár vystúpení, a je skvelé, že jedným z nich bude koncert v Piešťanoch na Grape festivale. Pridávajú sa tak k ďalším už potvrdeným menám, akými sú Rudimental live, The Kooks, Tove Lo, Jon Hopkins live alebo minulý týždeň zverejneným Welshly Arms, Yeasayer a Algiers.

Grape festival sa uskutoční 9. -10. 8. 2019 na letisku v Piešťanoch.

Text a foto: Tlačová správa – festival Grape

X