29.06.2017 # 10:06 # 10:06

Rag´n´Bone Man priletí súkromným lietadlom na Topfest už dnes

V nedeľu legendárny festival v Glastonbury, v stredu druhý najväčší festival Európy v dánskom Roskilde a už tento piatok Topfest! Najjagavejšia hviezda tohtoročného festivalu a stále jeden z najhranejších interpretov na starom kontinente pricestuje do Piešťan už o deň skôr, aby si dobre oddýchol po náročnom účinkovaní na oboch festivaloch.

Viac ako 300 miliónov pozretí už má na internete jeho debutový megahit Human a takmer 30 miliónov jeho aktuálny singel Skin. Topfestu sa podaril doslova husársky kúsok. Slovenské festivalové leto vďaka nemu spestrí poriadne silné meno – spoluautor a interpret aktuálneho megahitu Human Rag´n´Bone Man.

32-ročný anglický spevák a skladateľ vlastným menom Rory Graham nemá takmer žiadne hviezdne maniere, okrem súkromného lietadla, ktoré používa na presun seba a svojej skupiny. Organizátor Dušan Drobný: „Jedinou nesplniteľnou požiadavkou manažmentu Rag ‚n‘ Bone Mana bolo pristátie súkromným lietadlom priamo na letisku v Piešťanoch… Po vysvetlení, že priamo na letisku prebieha festival a priamo na pristávacej dráhe máme stánky s občerstvením súhlasili s pristátím v Bratislave. Priletia dokonca deň pred koncertom, takže možno ich fanúšikovia stretnú vo štvrtok večer v uliciach Piešťan.“

Jeho sprievod má štandardné požiadavky na šatne, či občerstvenie, medzi ktorým nechýbajú kvalitné havanské rumy, pivá domácej značky, whiskey, veľa ľadu, hummusové a guacamolové nátierky, ingrediencie na prípravu sendvičov, ale aj tortillové chipsy. Samotný Rag ‚n‘ Bone Man si potrpí aj na čokoládové tyčinky a gumové cukríky.

Jeho piatkový koncert na prestrešenom Blue stage začína o 20.25 h.

Text a foto: Tlačová správa/Festival Topfest

X