Ragby: Piešťanskí juniori tvoria históriu

Chlapci z Rurgby Union Club Piešťany sa v sobotu 30. júna zúčastnili vôbec po prvýkrát v histórii Slovenského rugby 7´s medzinárodného turnaja v kategórii U16 pri príležitosti osláv 25. výročia Maďarskej rugbyovej únie v Ostrihome.

steakpark_banner_700x150

A neviedli si vôbec zle. Aj keď boli trocha prekvapujúcu zaradení až do turnajovej kategórie juniorov U19. V prvom zápase síce podľahli RFC Exiles Budapešt 26:10, ale historicky zaznamenali svoje prvé body a to zásluhou Adama Scherrera a Pavla Osypenka.

V druhom zápase prehrali s celkovým víťazom turnaja FW Gorillák RC Szeged 56:0. Podľa slov Prezidenta klubu Rurgby Union Club Pieštany Terryho Purtona bol tím Szegedu o pár rokov starší ako naši reprezentanti, takže aj skúsenejší, a tiež sa na ihrisku prejavil okrem vekového aj váhový rozdiel.

V poslednom zápase vybojovali Piešťany cenné víťazstvo nad Pesti Barnabás SZKI Budapešť 22:0, keď sa bodovo presadili Lukáš Pomajbo, Jakub Augustín, Lukáš Chmelo a na turnaji obsadili konečnú piatu priečku.

Dôležitejšie ako víťazstvá bola vôbec účasť Slovenského tímu kadetov na turnaji. Určite to bol významný míľnik Slovenského rugby. Chlapcom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu Slovenska. Príklad, že s mládežou sa dá pracovať aj v horších podmienkach, si z Piešťan môžu vziať aj ostatné Slovenské kluby. Ešte raz veľká pochvala a ďakujeme do Piešťan.

Turnaja sa zúčastnili hráči Adam Scherrer, Jakub Augustin, Tomáš Škrabak, Lukáš Pomajbo, Lukáš Chmelo, Ján Lehuta, Pavlo Osypenko, Michal Bartovič, Tomáš Opial. Realizačný tím: Terry Purton, James Begg, Filip Kráľ.

Autor: Vladimír Kubala, športový riaditeľ SRÚ