Ragby: Piešťanci v Ostrihome prehrali, ale získali cenné skúsenosti

Juniori z Rugby Union Club Piešťany chlapci sa cez víkend zúčastnili Olympic Hopes Tournament v Ostrihome do 16 rokov, kde hrdo a statočne reprezentovali Slovensko a zmerali si sily s rovesníkmi z domáceho Maďarska, Čiech a Nemecka. Na turnaji obsadili poslednú priečku, ale získali množstvo cenných skúseností, ktoré ich posunuli opäť o niečo vpred.

Tento raz hráčom Rugby Union Club Piešťany súperi dali poriadne zabrať, čo sa odrazilo aj na výsledkoch, ale tie momentálne nie sú dôležité. Dôležité je uvedomiť si, čo všetko sa naučili.

„Asi mesiac dozadu sme hrali v Ostrihome po prvý krát a absolútne sme nevedeli, čo máme očakávať. V tomto prípade (Turnaj olympijských nádejí) na nás čakal najlepší výber z Maďarska, Česka či Nemecka, kde majú v ragby prepracovanejší mládežnícky systém a výber reprezentantov pozostáva z desiatok až stoviek juniorov. V každom prípade nám to hralo do karát, lebo sme mali možnosť učiť sa od najlepších hráčov zo spomínaných štátov. Výsledky nás zatiaľ nezaujímajú, skôr sa sústredíme na zápasové situácie, z ktorých si môžeme zobrať, čo najviac praktických skúseností,“ zhodnotil tréner Terry Purton.

A kapitán Adam Scherer dodal: „Pre nás ako pre začínajúci tím, je dôležitá aj účasť. Spoznali sme zaujímavých ľudí v našom veku, s ktorými sme mohli zdielať nadšenie pre najlepší tímový šport na svete. Prežili sme nezabudnuteľný víkend, nie len z hráčskeho, ale aj personálneho hľadiska. Všetci protihráči boli do maximálnej možnej miery priateľskí a pomáhali nám nie len na ihrisku, ale aj mimo neho. Je to obrovský paradox, že nám súperi pomáhali s rozostavením či komunikáciou s rozhodcom, ale to je jednoducho duch ragby. Takisto by som chcel poďakovať svojmu tímu za nasadenie, ktoré predviedli, aj keď nie všetko išlo podľa našich predstáv, som na vás hrdý.“

Záujemcovia o ragby sa môžu prísť na tréningy a vyskúšať si ako sa tento šport hrá. Všetky dôležité informácie sú na klubovom Facebooku.

Výsledky turnaja Olympic Hopes Tournament:

Hungary-Slovakia 31-5 (skóroval L. Pomajbo)

Germany – Slovakia 62-0

Czech Republic – Slovakia 46-0

Hungary – Slovakia 38-0 (zápas o bronz)

Slovenská reprezentácia U16: Adam Scherer (kapitán mužstva), Jakub Augustín, Lukáš Chmelo, Lukáš Pomajbo, Dávid Drozd, Michal Bartovic, Pavlo Osypenko, Dominik Guláš, Tomáš Škrabák, Ján Lehuta, Michal Líška Realizačný tím: Terry Purton, Filip Kráľ

Text: Filip Kráľ