Radnica rozhodla o termíne otvorenia škôlok a prvého stupňa ZŠ pre všetky deti

Aj po Veľkej noci budú mať v školách zriadených mestom Piešťany prezenčnú formu vzdelávania iba deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Škôlky a prvý stupeň základných škôl otvorí radnica pre všetky deti 12. apríla.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave na základe prijatého COVID automatu a regionálnych indikátorov skonštatoval, že v okrese Piešťany je priaznivejšia epidemiologická situácia a preto odporúča nášmu okresu pri otváraní škôl postupovať v zmysle platného COVID automatu,“ informovala Drahomíra Moretová z Kancelárie primátora mesta Piešťany.

Krízový štáb mesta Piešťany vo štvrtok (1. 4.) jednohlasne schválil rozhodnutie, na základe ktorého začne po dlhej prestávke prezenčná výučba pre všetkých žiakov prvého stupňa základných škôl a pre materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti piešťanskej samosprávy v pondelok 12. apríla.

„Toto rozhodnutie bolo prijaté po konzultáciách s riaditeľmi škôl, ktorí potrebujú po Veľkej noci pripraviť školy k otvoreniu – v súlade s protiepidemickými opatreniami,“ dodala D. Moretová.

Rodičia detí, ktoré sa vrátia do lavíc, budú musieť na základe rozhodnutia vlády každých 7 dní absolvovať antigénový test na ochorenie covid-19.

Všetky deti sa teda do lavíc ihneď po Veľkej noci nevrátia – od 7. do 9. apríla budú materské školy a prvý stupeň základných škôl otvorené iba pre pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Druhý stupeň základných škôl bude v dištančnej výučbe pokračovať aj od pondelka 12. apríla.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk