Program na víkend: Vianočné trhy, pochod čertov aj Peter Nagy

Druhý adventný týždeň v centre Piešťan bude patriť dobrej hudbe, ale aj tým, ktorí sa neboja realistických masiek čertov. Organizátori v sobotu očakávajú množstvo návštevníkov, preto ich vyzývajú, aby prišli v predstihu a boli ohľaduplní.

Program druhého adventného týždňa na piešťanských Vianočných trhoch otvorí vo štvrtok 13. decembra vystúpenie žiakov Základnej školy Banka.

V piatok sa môžete tešiť na koncert Mareka Martinkoviča z Vrbového, ktorý do Piešťan príde so svojim live looping projektom s názvom Mustage. Veľký úspech mal už na letnom podujatí Piešťany Street Art Festival a aj teraz poslucháčov poteší svojou fúziou funku a ambientu.

Druhá edícia je rocková kapela z Hlohovca, v ktorej tvorbe je cítiť aj prvky blues. Jej koncert začína o 18.30 h. Hlavnou hviezdou večera bude trnavská indie-rocková kapela Family Friend. Na konte má dve EP aj niekoľkomesačné pôsobenie v súťaži Demovnica_FM. Koncert začína o 20.00 h.

V sobotu 15. decembra ovládne centrum Piešťan pochod čertov Krampus, ktorého súčasťou bude veľkokapacitný vykurovaný stan pre 2000 ľudí. Program v ňom začína už o 13.00 h vystúpením kapely Rovers. Samotný pochod odštartuje o 17.00 h a na 19.30 je naplánovaný koncert Petra Nagya a kapely Indigo. O nočnú zábavu sa postarajú DJ Milan Lieskovský a DJ Dalton Mayer.

Súčasťou Vianočných trhov bude aj tento víkend Pieščanský rýnek, na ktorom môžete nájsť vianočné darčeky pre svojich blízkych – sklo, keramiku, šperky, textil aj hračky.

Tretiu sviečku na adventnom venci zapáli nový primátor Peter Jančovič v nedeľu 16. decembra o 16.00 h. Návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičný primátorský čaj. Pol hodinu predtým začína predstavenie Exalievov dona Bosca, ktorí prítomným ukážu, ako trávia vianočné sviatky obyvatelia Poľska. Nasledovať budú vystúpenia detskej skupiny Úsmev a folklórnej skupiny Bojniaci.

Celý program Vianočných trhov nájdete na tejto adrese.

Text: Tlačová správa – Vianočné trhy