22.11.2017 # 19:13 # 19:13

Pripravte sa na dopravné komplikácie – Nitriansku na mesiac uzavrú

Inzercia

Stavebné práce, ktoré skomplikujú prejazd automobilov centrom Piešťan, potrvajú takmer do Vianoc. Časť Nitrianskej ulice v smere z Rázusovej na Krajinskú cestu bude uzavretá už od 23. novembra.

Uzávierky v centre Piešťan súvisia s opravou odvodňovacích žľabov pri spomaľovačoch v okolí nákupného centra Aupark. Mesto na tieto stavebné práce vybralo firmu EVia, s. r. o. a zaplatí za ne vyše 34 500 eur.

„Oprava bude pozostávať z vytýčenia staveniska a podzemných inžinierskych sietí, odstránení krytu a žľabov, pokládke betónu a montáže žľabu, prepojenia žľabov do existujúcej kanalizácie a osadení chodníkových obrubníkov. V cene sú zahrnuté i náklady na vytýčenia sietí dotknutých správcov,“ informovala dnes radnica na svojej web stránke.

Hlavnou príčinou, prečo musia byť žľaby opravené, je ich hlučnosť pri prejazde automobilov. Nitrianska ulica dostala súčasnú podobu počas výstavby Auparku v rokoch 2008 až 2010.

Stavebné práce sú rozdelené do troch etáp. Od 23. novembra do 6. decembra bude uzatvorený jeden jazdný pruh Nitrianskej ulice od od okružnej križovatky Teplická – Námestie slobody po okružnú križovatku s Nálepkovou ulicou.

Nasledovať bude rovnako dlhá uzávierka druhého jazdného pruhu. V tretej etape skomplikujú stavebné práce prejazd cez Teplickú ulicu – oprava totiž čaká aj odvodňovacie žľaby pri spomaľovači pred okružnou križovatkou Teplická – Rázusova – Nitrianska.

Text a foto: Martin Palkovič

  • Lopar

    Evia s.r.o. Neni nahodou realitna kancelaria? Zas neake kamaratske dohadzovacky, v zivote som nepocul o zuzane kalincikovej a jej stavebnej firme z piestan

  • Ivana Drobná

    No krása. EVia s.r.o. alias pani Kalinčíková robí daňové poradenstvo a účtovníctvo, minulý rok mala pri tržbe 21 tis. dvoch zamestnancov (zdroj Finstat). Nepochopím, ako môže niekto s takouto tržbou uživiť 2 zamestnancov a tento rok robiť stavebné cestné práce v centre mesta. Zaujímavé. Asi to účtovníctvo robí šialene dobre.

X