Prevencia kriminality nestagnuje ani v lete

V rámci letných mesiacov sa Mestská polícia Piešťany venuje deťom z rôznych táborov. Tento rok sme boli požiadaní o viaceré ukážky práce a prezentácie i v letnom detskom tábore Fitbambuľka.

Mestskí policajti deťom ukázali priestory služobného auta, vyskúšali si, ako fungujú majáky, čo všetko sa nachádza v interiéri auta. Potom nasledovala prezentácia služobnej výstroje a výzbroje, niektoré časti výzbroje si mali možnosť i vyskúšať.

Najviac deti zaujali putá a nepriestrelná vesta, niektorí z nich mali veru problém urobiť pár krokov kvôli jej váhe a ukázali sme im, ako a kde sa zakladá nepopulárna „papuča“, alebo blokovacie zariadenie vozidla. V druhej časti prezentácie sme sa porozprávali o bezpečnosti na cestných komunikáciách, jazde na bicykloch, potrebe reflexných prvkov cyklistov i chodcov v priestoroch ciest a deti nám porozprávali kopec svojich príhod. Na záver si vyskúšali okuliare simulujúce účinok alkoholu s upozornením, aké je nebezpečné, keď v stave opilosti riadi človek motorové vozidlo.

Deti sa s nimi i zahrali, triafali na terč a zažili sme okrem poučenia i kopec zábavy. Malá odmena ich neminula v podobe reflexných pások, ktoré využijú práve pri jazde na bicykloch a kvôli svojej bezpečnosti.

Text a foto: Viera Dominová, MsP Piešťany