Prestížny W magazine chváli kúpele, ale titulná fotka nie je z Piešťan

Napriek použitiu staršej fotografie s topmodelkou českého pôvodu ide o vynikajúcu reklamu pre naše mesto. Na autorku článku, ktorá udáva módne trendy, urobili piešťanské kúpele dobrý dojem.

Sandra Ballentine nazvala svoju reportáž There Will Be Mud. Na relatívne rozsiahlom priestore opisuje svoje skúsenosti z krátkeho pobytu v hoteli Thermia Palace.

Článok je dostupný na internetových stránkach časopisu W magazine. Mesačník venovaný móde má vyše štyridsaťročnú tradíciu. Jeho printové vydanie číta pravidelne takmer 500-tisíc ľudí, na webovú verziu klikne milión jedinečných návštevníkov mesačne.

Autorka článku opisuje zážitky z procedúr, výdatnú masáž aj diétu, ktorú v piešťanských kúpeloch absolvovala. Jej hodnotenie poskytovaných služieb je pozitívne, nevyhla sa však drobným faktickým chybám. Väčším nedostatkom je titulná fotografia článku, ktorá nebola urobená v Piešťanoch.

Záber českej topmodelky Karolíny Kurkovej pochádza podľa našich zistení z časopisu Vouge a jeho autorom je módny fotograf Arthur Elgort. Modelka je ponorená v kúpeli z kaolínu – bielej horniny, ktorá vzniká rozkladom hornín bohatých na živec.

Skutočnosť, že fotografia nie je z Piešťan, potvrdili aj zástupcovia kúpeľov. Redakciu časopisu W magazine už o tom informovali.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič