Poslanci prerokujú aj výmenu Vily Löger za Semafor

Na programe najbližšieho zasadnutia zastupiteľstva je aj informácie o príprave projektov pre oblasť cyklistickej dopravy. Témou bude pravdepodobne aj hokej. Na štvrtkové rokovanie poslancov prídu fanúšikovia ŠHK 37 Piešťany. Zastupiteľstvo sa zíde v 2. júla 14.00 h v zasadačke Mestskej knižnice.

Jeden z posledných bodov programu sa týka Vily Löger, ktorá je prázdna od jesene minulého roka. Radnica v tejto súvislosti navrhuje nechať vypracovať znalecké posudky na reštauráciu Semafor a Vilu Dr. Lisku.

Tieto nehnuteľnosti by mohla ponúknuť Trnavskému samosprávnemu kraju ako protihodnotu za pamiatkovo chránenú budovu bývalého internátu pri Kolonádovom moste. Semafor aj Vilu Dr. Lisku využívajú organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK – Stredná škola obchodu a služieb Piešťany a Balneologické múzeum.

Radnica poslancov informuje, že Vila Löger nie je vhodná sociálne účely, ale mohla by v nej vzniknúť ďalšia expozícia Balneologického múzea.

Vypracovanie znaleckých posudkov bude iba prvým krokom. Prípadnú zámenu nehnuteľností by muselo schváliť aj krajské zastupiteľstvo.

Program rokovania mestského zastupiteľstva aj s jednotlivými materiálmi nájdete na tejto adrese.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič