Poslanci dali na šport 100-tisíc eur, Piešťany zostávajú v extralige

Rozpočtovú položku, z ktorej môžu žiadať športové kluby o dotácie, navýšilo zastupiteľstvo o 100-tisíc eur. Ďalšie prostriedky pôjdu na prefinancovanie energií spotrebovaných na zimnom štadióne.

Krátko potom prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák novinárov informoval, že klub v najbližšej sezóne nastúpi do najvyššej slovenskej súťaže. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú s viacerými hráčmi, mená však nechcel konkretizovať.

Na ľad by sa mali Havrani dostať začiatkom augusta. V týchto dňoch síce začína rekonštrukcia strojovne zimného štadióna, ale šéf klubu nevylúčil, že Havrani budú najprv trénovať v Nitre alebo v Trnave.

Verejné obstarávanie na nevyhnutnú opravu vyhrala firma Frost. Zákazka má hodnotu takmer 120-tisíc eur. Práce majú podľa zmluvy trvať 20 dní.

O dotácie pre oblasť športu budú môcť žiadať všetky kluby. O ich pridelení rozhodne zastupiteľstvo na jeseň. Pôvodne malo byť na tento účel vyhradených 83-tisíc eur, ktoré potrebuje hokejová mládež. Poslanci z iniciatívy Spoločne pre Piešťany však na dnešnej mestskej rade navrhli, aby to bolo až 100-tisíc eur a šancu získať peniaze mali aj iní športovci.

Príslušná rozpočtová položka, v ktorej bolo doteraz iba 6 600 eur, je teda po dnešnom zastupiteľstve až 15-krát vyššia. Ešte v tomto roku by mala vzniknúť nová koncepcia podpory športu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič