Poslanci dali na Evu 15-tisíc eur, kúpalisko otvoria najneskôr v júni

Po minuloročnej rekonštrukcii sú bazény pripravené aj na šesť mesačnú prevádzku. O tom, či sezóna začne skôr ako bolo doteraz zvykom, rozhodne Klub vodného póla Kúpele Piešťany.

Pólisti vyše 80-ročné kúpalisko prevádzkujú aj s podporou samosprávy. Tento rok od nej žiadali dotáciu vo výške 40-tisíc eur, aby mohli predĺžiť sezónu od mája do konca októbra.

V mestskom rozpočte sa našlo 15-tisíc eur, rovnako ako vlani. Táto suma spĺňa požiadavky vodnopólistov na finančnú podporu prevádzky kúpaliska v období od začiatku júna do konca októbra. Po rozhodnutí zastupiteľstva to povedal  Ľudovít Kubán z Klubu vodného póla Kúpele Piešťany. „To, či otvoríme skôr, je len otázka rozhodnutia klubu, či pôjdeme do risku v zmysle ufinancovania.“

Dodal, že ak by plávaniu v máji počasie prialo, bola by škoda nevyužiť to. „Stále je záujem o kondičné plávanie, čiže by sme ľudom umožnili ísť do bazéna skôr.“

Veľa ľudí si podľa jeho slov stále myslí, že kúpalisko je vo veľmi zlom stave. V minulom roku však klub realizoval zásadnú rekonštrukciou bazénov, ktorá vtedy oddialila začiatok sezóny. Napriek tomu Evu od júla do konca septembra 2014 navštívilo 30-tisíc ľudí.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič