Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa darilo v Topoľčanoch

V sobotu 14. októbra sa v Topoľčanoch uskutočnili plavecké preteky O pohár primátora Topoľčian, na ktorých sa zúčastnili plavci z 21 slovenských klubov a oddielov.

Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 19 dievčat a 16 chlapcov. Podarilo sa im spolu vybojovať 31 medailových umiestnení, z toho 11 zlatých.

Najlepšou z našich bola Sára Niepelová, ktorá vyhrala 400 m polohový pretek v kategórii 15 ročných a starších a na 200 m trati obsadila strieborný stupienok.

Medzi 13 a 14-ročnými chlapcami si Filip Lányi v najlepších osobných výkonoch vyplával druhé miesto na 400 m polohový pretek a bronzový bol na 400 m voľný spôsob a 100 m motýlik.

Medzi 11 a 12-ročnými dievčatami naša Olívia Ana Šprláková-Zmorová (na snímke) vyhrala 100 m voľný spôsob, 400 m voľný spôsob, 400 m polohový pretek a za 50 m voľný spôsob a 50 m motýlik si odniesla bronzové medaile.

Aj Jakub Jánsky si vybojoval dve zlaté za 100 m prsia a 400 m polohový pretek v kategórii 12-ročných.

Rebeka Buková si odniesla domov 4 medaile so strieborným leskom za 50 n znak, 100 n znak, 100 n prsia a 400 polohový pretek.

Dominika Šišková sa po krásnych výkonoch postavila na bronzový stupienok na 100 n prsia a 400 polohový pretek.

V kategórii 10 ročných sa nám tiež darilo. Kornélia Čačíková vyhrala dve zlaté na 50 m a 100 m znak. Viktória Schedlingová si vybojovala prvé a druhé miesto na 50 m a 100 m prsia. Mário Stanček taktiež pekne bojoval a  tri razy sa postavil na stupeň víťazov za 100 m prsia zlato, 50 m prsia striebro a 50 m motýlik bronz.

Rastislav Čačík sa postavil na prvé miesto v disciplíne 100 m motýlik. Natália Ertlová sa tešila zo štyroch strieborných medailí po štartoch na 50 m a 100 m znak ako aj na 50 m a 100 m motýlik. Medailovú bilanciu našich detí zavŕšila Diana Cisárová druhým miestom na 50 m prsia.

Text: R. Suchánek Foto: Švec