15.12.2015 # 12:55 # 12:55

Plavci spustili petíciu za zachovanie bazéna v hoteli Sĺňava

Inzercia

Zatvorenie jedinej krytej plavárne v Piešťanoch a širokom okolí hrozí už na jar. Zástupcovia dvoch tunajších plaveckých klubov žiadajú o pomoc prostredníctvom internetovej petície.

„Obraciame sa na obyvateľov mesta Piešťany a okolitých obcí so žiadosťou, aby svojim podpisom podporili snahu predstaviteľov mesta Piešťany za zachovanie dočasnej prevádzky jedinej krytej plavárne v Piešťanoch a okrese Piešťany a urýchlené riešenie nového plaveckého centra,“ uviedli iniciátori z občianskych združení Piešťanský plavecký klub a Športový plavecký klub Kúpele Piešťany. Petíciu môže podporiť každý na tejto adrese.

Pred zatvorením jediného krytého bazéna, v ktorom môžu piešťanskí plavci trénovať, varovali už začiatkom tohto roka. Dlhá a úspešná história profesionálneho plávania, by podľa nich v takom prípade zanikla.

Hotel Sĺňava, kde sa bazén nachádza, prevádzkuje spoločnosť Sorea, ktorá patrí odborárskemu fondu. Jeho zástupcovia na jeseň samosprávu informovali, že ak neprispeje na prevádzku, bazén zatvoria. Forma ani výška finančnej podpory nie je zatiaľ známa. Budú o nej musieť rozhodnúť mestskí poslanci a to najskôr pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2016. Bude to pravdepodobne v januári.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

X