Plavci majú za sebou úspešnú previerku v 50 m bazéne

Na minulotýždňové preteky Jarná Cena Žiliny prišlo vyše 500 plavcov z 52 klubov Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Gruzínska, Slovinska, Rakúska a Poľska. Zároveň boli po Veľkej cene Trnavy drhým kolom Slovenského pohára družstiev.

ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo 18 plavcov a v silnej konkurencii obstáli veľmi dobre. Spolu vybojovali 21 medailí z toho päť zlatých.

Najúspešnejším pretekárom Kúpeľov bol Matúš Janík (na prvej fotke v strede), v kategórii starších žiakov, s víťazstvami na 200 m a 400 m polohové preteky. K tomu pridal ešte strieborné medaile na 100 m a 200 m voľný spôsob, 100 m a 200 m prsia. Získal tiež bronz za na 400 n voľný spôsob a 50 m prsia.

V kategórii mladších žiakov vyhral 100 m a 200 m prsia Maxim Vass a na 50 m prsia si vybojoval striebornú medailu. Ďalším víťazom spomedzi pretekárov Kúpeľov bol Filip Lányi, ktorý vyhral 200 m znak a na 100 metrovej trati stál na striebornom stupienku.

Najviac medailí si medzi mladšími vyplával Richard Horyl, keď si vybojoval štyri strieborné

ocenenia na 100 m, 200 m, 400 m voľný spôsob, 400 m polohové preteky a dve bronzové na 100 m motýlik a 200 m polohové preteky.

Veľmi pekne sa darilo aj Tamare Horylovej a Dávidovi Holíkovi, ktorí si na 50 m prsia vyplávali bronzové medaily.

Preteky boli po zime prvou z ostrých previerok v 50 m bazéne, v ktorej naši plavci i napriek značnej chorobnosti uspeli, preto sa tešíme na ďalšie súťažné podujatia.