Plávanie: Sára Niepelová je šesťnásobnou majsterkou Slovenska

V termíne 16. až 18. decembra sa v Čilistove uskutočnili zimné majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov. Zúčastnilo sa ich aj desať pretekárov Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany. V konkurencii 264 pretekárov z 38 plaveckých klubov si počínali veľmi dobre.

Najúspešnejšou medailistkou spomedzi zúčastnených sa stala naša Sára Niepelová, ktorá vyplávala šesť titulov majsterky Slovenska a získala spolu desať medailí. Vytrvalostné disciplíny 800 a 1500 metrov voľný spôsob ovládla a získala zlato v kategórii senioriek aj junioriek.

Na najdlhšej trati zaostala len o 3,86 sekundy za slovenským rekordom junioriek z roku 2006. Na polohovej trati na 400 metrov bola druhá za Podmaníkovou a vyhrala kategóriu junioriek.

V ťažkej disciplíne 200 metrov motýlik vybojovala juniorský titul a v seniorkách našla len jednu premožiteľku. Na 400 metrov voľný spôsob si odniesla striebro medzi juniorkami a bronz v kategórii senioriek.

Sára zúročila svoju niekoľkoročnú prípravu a potvrdila ju najlepšími osobnými časmi. Maximálna spokojnosť vedenia klubu vyplýva zo skutočnosti, že táto 16-ročná študentka gymnázia nadviazala na úspechy plávania v Piešťanoch z minulosti.

Text a foto: Radoslav Suchánek